Նախիջևանի վրա Իրանի հարձակումը անպատասխան չի մնա․ Ադրբեջանի ՊՆ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարություն է տարածել՝ անդրադառնալով Նախիջևանում իրանական անօդաչուների հարվածներին:
Ադրբեջանի ՊՆ-ն հայտարարել է, որ խստորեն դատապարտում է քաղաքացիական ենթակառուցվածքների վրա Իրանի Իսլամական Հանրապետության զինված ուժերի կողմից առանց որևէ ռազմական անհրաժեշտության կատարված հարձակումները։
«Այս միջադեպի պատասխանատվությունն ամբողջությամբ կրում է Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը։ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը պատրաստում է անհրաժեշտ պատասխան միջոցառումներ՝ մեր երկրի տարածքային ամբողջականությունն ու ինքնիշխանությունը պաշտպանելու, ինչպես նաև քաղաքացիական բնակչության և քաղաքացիական ենթակառուցվածքների անվտանգությունն ապահովելու համար, և այդ հարձակումները անպատասխան չեն մնա»,-նշել է Ադրբեջանի ՊՆ-ն։

Атака Ирана на Нахичевань не останется без ответа — Минобороны Азербайджана
Министерство обороны Азербайджана распространило заявление, в котором прокомментировало удары иранских беспилотников по Нахичевани.
В оборонном ведомстве заявили, что решительно осуждают атаки, совершённые вооружёнными силами Исламской Республики Иран при отсутствии военной необходимости по объектам гражданской инфраструктуры.
«Ответственность за произошедшее полностью ложится на Исламскую Республику Иран. Министерство обороны Азербайджанской Республики готовит необходимые ответные меры для защиты территориальной целостности и суверенитета нашей страны, а также обеспечения безопасности гражданского населения и гражданской инфраструктуры, и эти акты нападения не останутся без ответа», — отметили в Минобороны Азербайджана.