Իրանում զոհվածների շրջանում ՀՀ քաղաքացիներ լինելու վերաբերյալ տեղեկություններ չկան, Հայաստան է վերադարձել ՀՀ քաղաքացիություն ունեցող երկրորդ անձը. ՀՀ ԱԳՆ
Իրանում ՀՀ դեսպանությունը շարունակում է աշխատել արտակարգ ռեժիմով: Դեսպանության աջակցությամբ մարտի 9-ին Հայաստան է վերադարձել ՀՀ քաղաքացիություն ունեցող երկրորդ անձը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակը:
«ԻԻՀ-ում ՀՀ դեսպանությունն ամեն օր միջինում ստանում է շուրջ 20-25 զանգ, որոնք հիմնականում վերաբերում են Հայաստան-Իրան սահմանը հատելու հնարավորությանը։ Իրանից Հայաստան և Հայաստանից Իրան սահմանային անցումներն իրականացվել են բնականոն ռեժիմով։
Կապի սահմանափակումների պատճառով Իրանում Հայաստանի դեսպանությունը շարունակաբար օժանդակում է այնտեղ գտնվող հայերին վերաբերող տեղեկությունների փոխանցմանը նրանց հարազատներին։
Իրանում զարգացումների հետևանքով զոհվածների շրջանում ՀՀ քաղաքացիներ լինելու վերաբերյալ տեղեկություններ չկան:
Դեսպանությանն են շարունակում դիմել նաև օտարերկրյա քաղաքացիներ՝ Հայաստանի Հանրապետություն մուտքի հնարավորությունների վերաբերյալ տեղեկատվություն ստանալու նպատակով։ Նրանց տրամադրվում են համապատասխան պարզաբանումներ և անհրաժեշտ ուղղորդումներ։
Միևնույն ժամանակ, դեսպանությունը շարունակում է անհրաժեշտ օժանդակություն ցուցաբերել Իրանում հավատարմագրված մի շարք դիվանագիտական ներկայացուցչությունների դիվանագետներին և վերջիններիս ընտանիքների անդամներին՝ նրանց Հայաստանի տարածքով վերադարձը դյուրացնելու գործում»։

No information on Armenian citizens killed in Iran, says RA Foreign Ministry
The Armenian Embassy in Iran continues to operate in emergency mode. With the Embassy’s support, a second Armenian citizen returned to Armenia on March 9, the RA Foreign Ministry spokesperson reported.
The Embassy receives an average of 20-25 calls daily, primarily regarding the possibility of crossing the Armenia-Iran border. Border crossings in both directions are currently operating normally.
Due to communication restrictions, the Embassy continues to assist in relaying information about Armenians in Iran to their relatives. At present, there is no information indicating that any Armenian citizens have been killed as a result of recent developments in Iran.
Foreign citizens also continue to contact the Embassy for guidance on entering Armenia; they are provided with necessary clarifications and referrals.
Additionally, the Embassy is assisting diplomats from several accredited foreign missions and their families in facilitating their return via Armenian territory.