ԲԿ տնօրենները հրավիրում են բուժաշխատողներին և սպառնում. Անուշ Պողոսյան (Տեսանյութ)
ԲԿ տնօրենները հրավիրում են բուժաշխատողներին խորհրդակցությունների և սպառնում են․ ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց «Առողջության իրավունք» ՀԿ-ի նախագահ Անուշ Պողոսյանը։
«Ասում են՝ սա է առողջապահության վիճակը, սրանք են հիմնադրամի փոխհատուցումները, կարգը, և եթե դուք գտնում եք, որ չպետք է աշխատեք՝ դիմումներ գրեք, գնացեք։ Եթե աշխատելու եք՝ հանկարծ չլինեն բողքներ, սոցցանցերում հրապարակումներ, սուսուփուս նստեք և աշխատեք»,-նշեց նա։
Անուշ Պողոսյանն ի գիտություն ԲԿ բոլոր տնօրենների՝ ասաց. «Դուք չեք որոշում բուժաշխատողները որտեղ բողոքեն՝ դատարանում, տեսչական մարմնում, թե սոցցանցերում և չի կարելիր նման ձևով սպառնալ առողջապահական համակարագի աշխատողներին»։

Medical center directors are summoning healthcare workers to consultations and issuing threats, according to Anush Poghosyan, president of the “Right to Health” NGO, who spoke on Facebook Live.
“They claim this is the state of healthcare, cite the fund’s compensations and official orders, and tell staff: if you think you shouldn’t work, submit your resignation and leave. If you choose to stay, then make sure there are no complaints, no social media posts – just sit quietly and work,” Poghosyan said.
Addressing all medical center directors, she added: “You do not have the authority to decide where healthcare workers can raise complaints – whether in court, with inspection bodies, or on social media – and you should not threaten staff in this manner.”