Հնդկաստանի 550 քաղաքացիների անվտանգ տարհանմանն աջակցելու համար երկրի ԱԳ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ-ին
Հնդկաստանի արտգործնախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարը շնորհակալություն է հայտնել հայ ժողովրդին ու Հայաստանի կառավարությանն Իրանից իր երկրի քաղաքացիների անվտանգ տարհանումը ապահովելու համար։
Նա X-ի իր միկրոբլոգում գրել է. «Շնորհակալություն եմ հայտնում Հայաստանի կառավարությանը և ժողովրդին՝ Իրանից Հնդկաստանի ավելի քան 550 քաղաքացիների անվտանգ տարհանմանը նպաստելու համար։ Գնահատում եմ նրանց օգնությունն այս դժվարին ժամանակներում»։
Նշենք, որ պատերազմի մեջ գտնվող հարևան Իրանից Հայաստանի միջոցով տարհանվել են բազմաթիվ երկրների քաղաքացիներ։

Indian Foreign Minister Subrahmanyam Jaishankar has thanked the Armenian people and government for facilitating the safe evacuation of his country’s citizens from Iran.
He wrote on his microblog X: “[I] Thank the Government and the people of Armenia for facilitating the safe evacuation of over 550 Indian nationals from Iran so far. Appreciate their support in these challenging times,” Jaishankar wrote on X.
It should be noted that citizens of several countries have been evacuated from neighboring Iran, which is currently at war, through Armenia.
Citizens of many countries have been evacuated from neighboring Iran, which is at war, through Armenia.