1.2 տարեկան երեխայի նկատմամբ բռնությունը խորթ մոր կողմից ոչ թե պատահականության արդյունք է, այլ դիտավորյալ արարք. ՆԳ նախարար
1.2 տարեկան երեխայի նկատմամբ բռնությունը ոչ թե պատահականության արդյունք է, այլ դիտավորյալ արարք: Այս մասին news.am-ի հետ զրույցում ասել է ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը:
«Ունեցել ենք ահազանգ բժշկական կենտրոնից, մեր իրականացրած օպերատիվ աշխատանքների արդյունքում պարզել ենք, որ ոչ թե պատահականության արդյունքում է եղել տեղափոխումը, այլ կոնկրետ դիտավորյալ արարքի հետևանք է: Նախաձեռնվել է սպանության փորձով վարույթ, և այն անձը, որը կասկածվում է այդ արարքը կատարելու համար անմիջապես ձերբակալվել է»,-նշել է նա՝ հաստատելով, որ խոսքը խորթ մոր մասին է։

Violence against a 1.2-year-old child by a stepmother was not accidental but deliberate – Interior Minister
Violence against a 1.2-year-old child was not a coincidence but a deliberate act, said Arpine Sargsyan in an interview with News.am.
“We received an alert from a medical center. As a result of the operational work carried out, it became clear that the incident was not accidental but a specific deliberate act. A criminal case on attempted murder has been initiated, and the person suspected of committing the act was immediately arrested,” she said.