Իսրայելից 8 քաղաքացի վերադարձել է Հայաստան
Փետրվարի 28-ից ի վեր՝ Հայաստան վերադառնալու աջակցության խնդրանքով Իսրայելում ՀՀ դեսպանություն դիմել է 10 քաղաքացի, այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակը։
Մարտի 25-ին Իսրայելում ՀՀ դեսպանության կազմակերպած հատուկ ավտոբուսային չվերթով 8 քաղաքացի տեղափոխվել է Եգիպտոսի Շարմ էլ Շեյխ քաղաք՝ այնտեղից օդային ուղիղ չվերթով Երևան մեկնելու համար:
ՀՀ 2 քաղաքացին մտադրություն է հայտնել Հայաստան վերադառնալ իրենց պայմանագրային պարտավորություններն ավարտելուց հետո:
«Իսրայել-Եգիպտոս սահմանային Տաբայի անցակետում ՀՀ քաղաքացիներին դիմավորել են Եգիպտոսում ՀՀ դեսպանը և հյուպատոսը, նրանց ուղեկցել Շարմ Էլ-Շեյխի միջազգային օդակայան՝ ցուցաբերելով անհրաժեշտ աջակցություն:
Քաղաքացիները մարտի 26-ի առավոտյան Շարմ Էլ-Շեյխ-Երևան չվերթով մեկնել են Հայաստան»,- նշել է ԱԳՆ խոսնակը։

Из Израиля в Армению вернулись 8 граждан
С 28 февраля в посольство Армении в Израиле с просьбой оказать содействие в возвращении на родину обратились 10 граждан, сообщила пресс-секретарь МИД Армении.
25 марта специальным автобусным рейсом, организованным посольством Армении в Израиле, 8 граждан были перевезены в египетский город Шарм-эш-Шейх, откуда планировалось их отправление прямым авиарейсом в Ереван.
Ещё двое граждан Армении заявили о намерении вернуться на родину после завершения своих контрактных обязательств.
«На пограничном пункте Таба на израильско-египетской границе граждан Армении встретили посол и консул Армении в Египте, сопроводили их в международный аэропорт Шарм-эш-Шейха и оказали необходимую помощь.
Утром 26 марта граждане вылетели в Армению рейсом Шарм-эш-Шейх — Ереван», — отметила пресс-секретарь МИД.