Ասե՞մ՝ ոնց հավատաք, որ հակամարտությունն ավարտված է. գնացեք գերեզման ու նայեք՝ 18-ամյա երիտասարդի դագաղ կա՞, թե՞ չէ. ՔՊ-ական
ՔՊ-ական Ռուբեն Ռուբինյանը պնդում է՝ հակամարտությունն ավարտված է, հիմա խաղաղություն է։
Լրագրողն այսօր նրանից հետաքրքրվեց՝ ո՞նց հավատանք, որ ավարտված է, Ռուբինյանն արձագանքեց. «Գնացեք սահմանամերձ գյուղեր ու տեսեք՝ կրակոցի ձայն կլսե՞ք, թե՞ չէ, գնացեք գերեզման ու նայեք՝ 18-ամյա երիտասարդի դագաղ կա՞, որին թաղում են, թե՞ չէ»։
ՔՊ-ականը նաև կոչ արեց զանգել բանակում ծառայող հարազատներին ու հարցնել, թե վերջին անգամ երբ են կրակոցի տակ ընկել։
«Զանգեք տարբեր մարդկանց, ասեք՝ վերջին անգամ ձեր 18-ամյա որդին, եղբայրը, թոռը ե՞րբ է սպանվել հակառակորդի կրակոցից»,- նշեց Ռուբինյանը։

Скажу вам, как поверить, что конфликт завершён: идите на кладбище и посмотрите — есть ли там гроб 18-летнего молодого человека или нет? — член «Гражданского договора»
Член партии «Гражданский договор» Рубен Рубинян утверждает, что конфликт завершён и сейчас наступил мир.
Сегодня журналист спросил его, как поверить в это. Рубинян ответил: «Идите в приграничные села и послушайте — слышны ли выстрелы или нет? Идите на кладбище и посмотрите — есть ли там гроб 18-летнего молодого человека, которого хоронят, или нет».
Он также призвал звонить родственникам, которые служат в армии, и спрашивать, когда в последний раз они находились под огнём.
«Позвоните разным людям и спросите: когда в последний раз ваш 18-летний сын, брат или внук был убит в результате вражеского выстрела», — добавил Рубинян.