Մի՛ վախեցեք, այդքան սարսափելի չէ, ասեք՝ Ռուսաստան, էս էլ հո Հարրի Փոթե՞րը չի, որ Վոլդեմորտի անունը չեն տալիս․ Վարդանյանը՝ ՔՊ-ին (Տեսանյութ)
Մի՛ վախեցեք, այդքան սարսափելի չէ, ասեք՝ Ռուսաստան, Ռու-սաս-տան». ԱԺ-ում դիմելով իշխող ուժին՝ հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը՝ անդրադառնալով հիբրիդային պատերազմի մասին հայտարարությանը, մասնավորապես, Արտաքին հետախուզական ծառայության հայտարարությանը, թե կոնկրետ երկրի կողմից միջամտության փորձ են արձանագրել։
«Արտաքին հետախուզական ծառայությունը կոնկրետ հայտարարություն է հրապարակել, որ կոնկրետ երկրի ուժային կառույցի միջամտության փորձ ենք արձանագրել։ Հիմա երկրի անուն չտալու իմաստը ո՞րն է․ էս հո Հարրի Փոթե՞րը չի, որ Վոլդեմորտի անունը չեն տալիս»,- ասաց նա։
Վարդանյանը ենթադրեց, թե ինչու չեն տալիս․ «Թողնում են մանևրելու հնարավորություն, որպեսզի գնան Բրյուսել, աջակցություն փորձեն ստանալ՝ մատնանշելով, որ սպառնալիք կա ՌԴ-ից, և գնան ՌԴ ու աջակցություն փորձեն ստանալ՝ ասեն, որ, չէ՛, այդ հայտարարությունները նրանց դեմ չեն։ Որևէ հարցում չկա սկզբունքայնություն, կա խաբել, չեն տալիս, որ չլինի որևէ կոնկրետություն։ Եթե ուղիղ ասենք, գիտեն, որ դրան արձագանք պիտի լինի»,- ասաց նա։

«Не бойтесь, это не так уж страшно — скажите прямо: Россия: это же не Гарри Поттер, где не упоминают имя Волдеморта»: Варданян — «Гражданскому договору» (видео)
«Не бойтесь, это не так страшно — скажите: Россия, Рос-си-я», — обратилась к правящей силе в парламенте депутат фракции «Армения» Кристине Варданян, комментируя заявление о гибридной войне, а именно публикацию Службы внешней разведки о зафиксированных попытках вмешательства со стороны конкретной страны.
«Служба внешней разведки опубликовала конкретное заявление о том, что зафиксирована попытка вмешательства со стороны силовой структуры конкретной страны. И в чём смысл не называть страну? Это же не Гарри Поттер, чтобы не называли Волдеморта», — сказала она.
Варданян предположила причину такого подхода: «Они оставляют себе пространство для манёвра, чтобы поехать в Брюссель, попытаться получить поддержку, указывая на угрозу со стороны РФ, и поехать в Россию, чтобы попытаться получить поддержку, говоря: нет, эти заявления не против них. Здесь нет принципиальности, есть обман — не называют, чтобы не было конкретики. Если сказать прямо, они знают, что за этим последует реакция», — отметила депутат.