Նիկոլ Փաշինյանը հիբրիդային պատերազմ է տանում հայ ժողովրդի դեմ. Արտաշես Իկոնոմով
Նիկոլ Փաշինյանը հիբրիդային պատերազմ է տանում հայ ժողովրդի դեմ՝ Հանրային հեռուստաընկերության միջոցով, այս մասին Գլխավոր դատախազության շենքի մոտ բողոքի ակցիայի ժամանակ ասաց «Նժար» կուսակցության համահիմնադիր Արտաշես Իկոնոմովը:
Նրա կարծիքով՝ իշխանության ներկայացուցիչները և ՔՊ-ականները «զավթել» են Հանրային հեռուստաընկերությունը։
«Թույլ չեն տալիս, որ մենք էլ ընտրություններից առաջ մարդկանց ներկայացնենք մեր ծրագրերը: Այն, ինչ հիմա կատարվում է, հիբրիդային պատերազմ է: Թե՛ Հանրային հեռուստաընկերության ղեկավարությունը, թե՛ Հեռուստառադիոյի ղեկավարությունը, թե՛ Դատախազությունն ու ԱԱԾ-ն պետք է հասկանան, որ պատասխանատվություն են կրում այն չափով, որ չափով Նիկոլ Փաշինյանը»,- ասաց ընդդիմադիր գործիչը:
Նշենք, որ «ՆԺԱՐ» սահմանադրական շարժման անդամները բողոքի ակցիա են իրականացնում Գլխավոր դատախազության շենքի դիմաց: Նրանք իրենց բողոքները դիմում-նամակի տեսքով փոխանցեցին Աննա Վարդապետյանի ղեկավարած գլխավոր դատախազությանը:

Никол Пашинян ведёт гибридную войну против армянского народа — Арташес Икономов
Никол Пашинян ведёт гибридную войну против армянского народа через общественное телевидение. Об этом во время акции протеста у здания Генеральной прокуратуры заявил соучредитель партии «Нжар» Арташес Икономов.
По его мнению, представители власти и члены партии «Гражданский договор» «захватили» Общественное телевидение.
«Нам не позволяют до выборов представить людям наши программы. То, что сейчас происходит, — это гибридная война. И руководство Общественного телевидения, и руководство Телерадиокомпании, и прокуратура, и СНБ должны понимать, что несут ответственность в той же мере, что и Никол Пашинян», — заявил оппозиционный деятель.
Отметим, что члены конституционного движения «НЖАР» проводят акцию протеста перед зданием Генеральной прокуратуры. Свои требования они передали в виде письменного обращения в Генеральную прокуратуру, возглавляемую Анной Вардапетян.