Արթուրը գորգում իր վերջնական խոսքը դեռ չի ասել. Ֆեդերացիայից հայտնում են, որ Ալեքսանյանը բաց է թողնելու միայն Եվրոպայի առաջնությունը
03/04/2026 14:56
Վերջին ժամերին մամուլում տարածվում է ինֆորմացիա, որ օլիմպական, աշխարհի ու Եվրոպայի բազմակի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը բաց է թողնելու 2026 թ-ը, նշված է Ըմբշամարտի ֆեդերացիայի տարածած հաղորդագրության մեջ։
«Պաշտոնապես հայտնում ենք, որ Արթուր Ալեքսանյանը, այս պահի դրությամբ, բաց է թողնելու միայն Եվրոպայի առաջնությունը, քանի որ ապաքինվում է վնասվածքից:

Артур еще не сказал своего последнего слова на ковре: в федерации сообщили, что Алексоян пропустит только чемпионат Европы
03/04/2026 15:56
В последние часы в СМИ распространяется информация о том, что олимпийский чемпион, многократный чемпион мира и Европы Артур Алексоян пропустит весь 2026 год, говорится в заявлении Федерации борьбы.
«Официально сообщаем, что на данный момент Артур Алексоян пропустит только чемпионат Европы, поскольку восстанавливается после травмы.
Артур ещё не сказал своего последнего слова на ковре».