Սա կոչ է. հունիսի 7-ին գնացեք տեղամասային կենտրոններ. Գոհար Մելոյան
Արդեն կանխատեսելի է, որ երեկ երեկոյան տեղադրված Ընտրական օրենսգրքի փոփոխության նախագիծը ամենայն հավանականությամբ ժամեր անց կընդունվի, Ազգային ժողովի շենքի դիմաց կազմակերպված հրատապ ասուլիսի ընթացքում հայտարարեց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Գոհար Մելոյանը։
«Մենք այստեղ ենք իրազեկելու մեր հայրենակիցներին։ Հարգելի՛ ՀՀ քաղաքացիներ, դուք բոլորդ պարտավոր եք միջամտել ու թուլ չտալ, որ այս իշխանությունը ներազդի ձեր կամքի վրա։ Մենք արդեն ավտորիտարիզմի ձևաչափ ենք որդեգրել, որովհետև ժողովրդավար երկրներում կան իշխանության ճյուղեր, որոնք տարանջատված են», - ասաց Մելոյանը։
Նա նշեց. «Սա կոչ է. հունիսի 7-ին գնացեք տեղամասային կենտրոններ, կատարեք ձեր քվեն։ Եթե դուք հրաժարվում եք ներկա գտնվել և ձեր ընտրությունը կատարել, ձեր ձայնը տալիս եք այսօր գործող իշխանությանը»։

This is a call: Go to the polling stations on June 7 – Gohar Meloyan
“The draft amendment to the Electoral Code, posted last night, will most likely be adopted within hours,” said Gohar Meloyan, a board member of the “Strong Armenia” party, during an urgent press conference outside the National Assembly.
“We are here to inform our fellow citizens. Dear people of the Republic of Armenia, you must act and not allow this government to dictate you their will. We are already seeing a form of authoritarianism. In democratic countries, branches of government are independent,” Meloyan stated.
She added: “This is a call to action: go to the polling stations on June 7 and cast your vote. If you abstain, you are effectively giving your vote to the current government.”