Եթե դուք հետևեիք Սամվել Կարապետյանի հորդորին և օր առաջ ավարտեիք պատերազմը, կփրկվեր 3500 հայորդու կյանք. Նարեկ Կարապետյան
07/04/2026 16:04
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը դժգոհում է, թե ինչու է Սամվել Կարապետյանը կողմերին կոչ արել բանակցություններով լուծել 44-օրյա պատերազմի ելքը, ֆեյսբուքյան էջում գրել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։
«Եթե դուք հետևեիք Սամվել Կարապետյանի հորդորին և օր առաջ ավարտեիք պատերազմը, կփրկվեր 3500 հայորդու կյանք։
Եթե հետևեիք նրա հորդորին և չլինեիք այսպես ինքնավստահ անհեռատես, օր առաջ կավարտվեր պատերազմը, և հայտնի պայմաններով կպահվեր Հադրութը, Շուշին, Լաչինը, Քարվաճառը։
Սամվել Կարապետյանը այն ժամանակ մեզ զգուշացնում էր վերահաս աղետի մասին։
Այսօր էլ է նա մեզ զգուշացնում վերահաս վտանգի մասին՝ Ռուսաստանի հետ տնտեսական պատերազմի վերաբերյալ, որի գինը իր երեխայից կտրելով վճարելու է ամեն հայաստանցի, բացի Փաշինյանից»,-նշել է նա։

Нарек Карапетян: если бы вы последовали призыву Самвел Карапетян и завершили войну на день раньше, было бы спасено жизней 3500 армян
Член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян написал на своей странице в Facebook, что руководитель аппарата премьер-министра выражает недовольство тем, почему Самвел Карапетян призывал стороны урегулировать итоги 44-дневной войны путем переговоров.
«Если бы вы последовали призыву Самвел Карапетян и завершили войну на день раньше, было бы спасено 3500 жизней армянских солдат.
Если бы вы прислушались к его призыву и не были столь самоуверенными и недальновидными, война завершилась бы на день раньше, и по известным условиям были бы сохранены Гадрут, Шуши, Лачин и Карвачар.
В то время Самвел Карапетян предупреждал нас о надвигающейся катастрофе.
Сегодня он вновь предупреждает нас о надвигающейся угрозе — экономической войне с Россией, цену которой каждый армянин заплатит, лишившись чего-то своего, кроме Пашиняна», — отметил он.