«Որ մեղադրող կողմից դա պետք է լսեի՝ անակնկալ էր ու շատ հաճելի». դատախազը հայտարարեց՝ Արշակ Սրբազանը հեղինակություն ունեցող անձ է, Սրբազանն ասաց՝ զգացված է (Տեսանյութ)
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի դիվանապետ Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի գործով մեղադրող դատախազն այսօր միջնորդեց, որ Արշակ Սրբազանի նկատմամբ խափանման միջոց կիրառվի կալանավորումը։
Ըստ դատախազի՝ Արշակ Սրբազանը հեղինակություն ունեցող անձ է ու Սրբազանի ազատության մեջ լինելը կարող է ռիսկ ստեղծել վկաների վրա ազդելու, նրանց ցուցմունքները խեղաթյուրելու ուղղությամբ։
Սրբազանն էլ հայտարարեց՝ զգացված է մեղադրողի հաճոյախոսություններից, երբ բնութագրվեց որպես ազդեցություն ունեցող, հեղինակություն ունեցող։
«Իհարկե, առիթներ ունեցել եմ տարբեր մարդկանցից լսելու, բայց որ մեղադրող կողմից դա պետք է լսեի՝ մեծ անակնկալ էր ու շատ հաճելի, շնորհակալ եմ»,- ընդգծեց Սրբազանը։
Արշակ Սրբազանը հաստատեց այո՛, ինքը ծառայության բերումով ունի որոշակի հեղինակություն։
Ըստ Սրբազանի՝ խափանման միակ միջոցը, որը կօգնի, որ իր ազդեցությունն ընդհանրապես չեզոքացվի՝ մահապատիժն է։

«Было неожиданно и очень приятно услышать это от стороны обвинения»: прокурор заявил, что архиепископ Аршак является авторитетным лицом, сам он отметил, что тронут (видео)
Прокурор по делу главы канцелярии Первопрестольного Святого Эчмиадзина архиепископа Аршака Хачатряна сегодня ходатайствовал о применении к нему меры пресечения в виде ареста.
По словам прокурора, архиепископ Аршак является авторитетным лицом, и его нахождение на свободе может создать риск воздействия на свидетелей и искажения их показаний.
Сам архиепископ заявил, что тронут «комплиментами» со стороны обвинения, когда его охарактеризовали как влиятельного и авторитетного человека.
«Конечно, мне доводилось слышать подобное от разных людей, но услышать это от стороны обвинения было большой неожиданностью и очень приятно, за что благодарю», — подчеркнул он.
Архиепископ Аршак подтвердил, что в силу своего служения обладает определённым авторитетом.
По его словам, единственной мерой, которая могла бы полностью нейтрализовать его влияние, является смертная казнь.