«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամները ձերբակալվել են ընտրակաշառք տալու և ստանալու մեղադրանքներով. Հակակոռուպցիոն կոմիտե
16/04/2026 13:16
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում ձերբակալվել են 14 անձինք՝ ընտրակաշառք տալու և ստանալու մեղադրանքներով, Aysor.am-ին այս մասին ասաց ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը։
«Անհրաժեշտության դեպքում կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն»,- հավելեց նա։
Հիշեցնենք՝ վաղ առավոտից Հակակոռուպցիոն կոմիտեն իրականացրել է խուզարկություններ՝ «Ուժեղ Հայաստան»-ի տարբեր գրասենյակներում։
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության՝ բերման ենթարկված անդամ Հասմիկ Ամիրզադյանին մեղադրանք է ներկայացվել, քննարկում են խափանման միջոցի հարցը։

Члены партии «Сильная Армения» задержаны по обвинениям в даче и получении предвыборных взяток — Антикоррупционный комитет
16/04/2026 13:24
В рамках уголовного производства, расследуемого Антикоррупционным комитетом Армении, задержаны 14 человек по обвинениям в даче и получении предвыборных взяток. Об этом Aysor.am сообщила пресс-секретарь комитета Марина Оганджанян.
«При необходимости будет предоставлена дополнительная информация», — добавила она.
Напомним, что с раннего утра в различных офисах партии «Сильная Армения» проводятся обыски.
Сообщается также, что одной из задержанных, Асмик Амирзадян, уже предъявлено обвинение, и рассматривается вопрос об избрании меры пресечения.