«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության դեմ իրականացվում է ուղիղ քաղաքական հետապնդում. Մարիաննա Ղահրամանյան (Տեսանյութ)
16/04/2026 13:28
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամների և համակիրների ձերբակալությունները գնահատում ենք որպես ուղիղ քաղաքական հետապնդում կուսակցության դեմ, լրագրողներին ասաց քաղաքական ուժի մամուլի քարտուղար Մարիաննա Ղահրամանյանը։
«Սա նախորդ օրերի գործընթացի շարունակությունն է, բերման ենթարկվածների թվում էլի կին կա՝ Արտաշատի գրասենյակից Հասմիկ Ամիրզադյանը։ Նիկոլ Փաշինյանը փորձում է կանանց միջոցով պայքարել ու ճնշումներ գործադրել։ Բայց այս քաղաքական հետապնդումները մեզ չեն կանգնեցնում, մենք գնալու ենք մեր նախանշած ուղով», - ասաց նա։
Նշենք, որ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում ձերբակալվել են 14 անձինք՝ ընտրակաշառք տալու և ստանալու մեղադրանքներով։ Այդ մասին Aysor.am-ին ասաց Հակակոռուպցիոն կոմիտեի մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը։
Վաղ առավոտից Հակակոռուպցիոն կոմիտեն իրականացրել է խուզարկություններ՝ «Ուժեղ Հայաստան»-ի տարբեր գրասենյակներում։ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության՝ բերման ենթարկված անդամ Հասմիկ Ամիրզադյանին մեղադրանք է ներկայացվել, քննարկում են խափանման միջոցի հարցը։

Против партии «Сильная Армения» осуществляется прямое политическое преследование — Марианна Каграманян (видео)
16/04/2026 14:13
Задержания членов и сторонников партии «Сильная Армения» являются прямым политическим преследованием против партии. Об этом журналистам заявила пресс-секретарь партии «Сильная Армения» Марианна Каграманян.
«Это продолжение процессов последних дней. Среди задержанных есть ещё одна женщина — Асмик Амирзадян из офиса Арташата. Никол Пашинян пытается оказывать давление и вести борьбу через женщин. Но эти политические преследования нас не останавливают — мы будем идти по намеченному пути», — сказала она.
Напомним, что в рамках уголовного производства, расследуемого Антикоррупционным комитетом Армении, задержаны 14 человек по обвинениям в даче и получении предвыборных взяток, сообщила Aysor.am пресс-секретарь комитета Марина Оганджанян.
С раннего утра в различных офисах партии «Сильная Армения» проводятся обыски. Также сообщается, что одной из задержанных, Асмик Амирзадян, уже предъявлено обвинение, и рассматривается вопрос об избрании меры пресечения.