Աջափնյակի մետրոյի հարցով ամեն շաբաթ զանգելու եմ գործընկերներին, հոգնեցնելու, զզվեցնելու, մինչև չորս լոնք առաջ գնա ծրագիրը. Ավինյան
Աջափնյակի մետրոյի կայարանը մեր ամենամեծ առաջնահերթությունն է։ Սա Երևանի քաղաքապետարանի ամենակարևոր ծրագիրն է, Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավորական նիստի ընթացքում ասաց քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
Նա պահանջեց, որ շաբաթական ռեժիմով իրեն առաջինը զեկուցեն մետրոյի կայարանի կառուցման ծրագրի մասին։
«Սա նշանակում է, որ այսուհետ շաբաթական ռեժիմով առաջինը, ինչ պետք է զեկուցվի այս դահլիճում, վերաբերելու է Աջափնյակի մետրոյի կայարանի կառուցման գործընթացի հետ կապված պրոցեսներին։ Սա նշանակում է նաև, որ ինքս անձամբ շաբաթական ռեժիմով զանգահարելու եմ գործընկերներին, գրություն ուղարկելու, հոգնեցնել, զզվեցնել այս թեմայով... ես դա իրականացնելու եմ։
Շաբաթական ռեժիմով ակնկալելու եմ, որ զեկուցեք կատարված աշխատանքների մասին, որպեսզի այս ծրագիրը մի քայլ, երկու քայլ, երեք քայլ, չորս լոնք առաջ գնա։ Սա դառնալու է նորմ, մինչև բուն իրական շինարարությունը կսկսենք»,-ասաց Ավինյանը։

I will call my colleagues every week on the Ajapnyak metro issue to push progress – Avinyan
The Ajapnyak metro station is the Yerevan Municipality’s top priority and its most important program, Mayor Tigran Avinyan said during a municipal work session.
He instructed that updates on the metro station construction project be the first item reported in the hall on a weekly basis.
“This means that from now on, the first issue to be reported here every week will concern the processes related to the construction of the Ajapnyak metro station. It also means that I will personally call my colleagues weekly, send reminders, follow up persistently on this issue – I will do it.
I expect weekly reports on the work carried out so that this program moves one step, two steps, three steps, four steps forward. This will become the norm until we begin actual construction,” Avinyan said.