Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հաստատեց Արթուր Ավանեսյանի ձերբակալությունը
Հակակոռուպցիոն կոմիտեից հաստատեցին, որ Սամվել Կարապետյանի թիմակից, հետախույզ Արթուր Ավանեսյանը ձերբակալվել է՝ չմանրամասնելով. թե ինչ գործի շրջանակներում է նա ձերբակալվել:
Կոմիտեի մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանն Aysor.am-ին միայն հայտնեց, որ անհրաժեշտության դեպքում լրացուցիչ տեղեկատվությամբ հանդես կգան:
Նշենք, որ 5-րդ ալիքի տեղեկություններով, Հակակոռուպցիոն կոմիտեն բերման է ենթարկել Սամվել Կարապետյանի թիմակից, հետախույզ Արթուր Ավանեսյանին։
Ըստ հրապարակման, ենթադրվում է, որ Ավանեսյանի ձերբակալությունը Սամվել Կարապետյանի թիմակիցների վերջին շրջանի ձերբակալությունների տրամաբանության մեջ է և կապված է ընտրական գործընթացներում ենթադրյալ խախտումների հետ:

The Anti-Corruption Committee has confirmed the arrest of intelligence officer Artur Avanesyan, a teammate of Samvel Karapetyan. Committee spokesperson Marina Ohanjanyan told Aysor.am that additional information will be provided if necessary.
It should be noted that, according to Channel 5, the Anti-Corruption Committee has detained Samvel Karapetyan’s teammate, intelligence officer Artur Avanesyan.
According to the same publication, it is assumed that Avanesyan’s arrest is connected to recent detentions of individuals linked to Karapetyan and may relate to alleged violations in electoral processes.