Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հաստատեց Արթուր Ավանեսյանի ձերբակալությունը
Հակակոռուպցիոն կոմիտեից հաստատեցին, որ Սամվել Կարապետյանի թիմակից, հետախույզ Արթուր Ավանեսյանը ձերբակալվել է՝ չմանրամասնելով. թե ինչ գործի շրջանակներում է նա ձերբակալվել:
Կոմիտեի մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանն Aysor.am-ին միայն հայտնեց, որ անհրաժեշտության դեպքում լրացուցիչ տեղեկատվությամբ հանդես կգան:
Նշենք, որ 5-րդ ալիքի տեղեկություններով, Հակակոռուպցիոն կոմիտեն բերման է ենթարկել Սամվել Կարապետյանի թիմակից, հետախույզ Արթուր Ավանեսյանին։
Ըստ հրապարակման, ենթադրվում է, որ Ավանեսյանի ձերբակալությունը Սամվել Կարապետյանի թիմակիցների վերջին շրջանի ձերբակալությունների տրամաբանության մեջ է և կապված է ընտրական գործընթացներում ենթադրյալ խախտումների հետ:

Антикоррупционный комитет подтвердил задержание Артура Аванесяна
Антикоррупционный комитет подтвердил, что соратник Самвела Карапетяна, разведчик Артур Аванесян, был задержан. Пресс-секретарь комитета Марина Оганджанян сообщила Aysor.am, что при необходимости будет предоставлена дополнительная информация.
Отмечается, что, по данным «5-го канала», Антикоррупционный комитет доставил в ведомство соратника Самвела Карапетяна, разведчика Артура Аванесяна.
Согласно публикации, предполагается, что задержание Аванесяна вписывается в ряд недавних задержаний членов команды Самвела Карапетяна и связано с предполагаемыми нарушениями в предвыборных процессах.