Նազելի Բաղդասարյանը հերքել է տեղեկությունը, որ սահմանազատման ընթացքում ՀՀ-ն փոխանցելու է Ալավերդիի Ջիլիզա գյուղը
Վարչապետի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը հերքել է մի շարք լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկատվությունը, թե իբր սահմանազատման գործընթացի շրջանակներում ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն, համաձայն որի՝ Հայաստանը փոխանցելու է Ալավերդի խոշորացված համայնքի Ջիլիզա գյուղը։
«Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի որևէ հատվածի որևէ այլ երկրի փոխանցելու մտադրության, ծրագրի կամ պայմանավորվածության մասին որևէ հայտարարություն, միտք կամ «տեղեկատվություն» չի կարող համապատասխանել իրականությանը՝ ի բնե։
Հետևաբար, ինչպես նախորդիվ, այդպես էլ այս և հետայսու նման բովանդակություն ունեցող ցանկացած հրապարակում հերքել ենք, հերքում ենք և կհերքենք՝ դրանց մտացածին լինելու պատճառով»,- ֆեյսբուքի էջում գրել է վարչապետի մամուլի խոսնակը:
Նշենք՝ երեկ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի կազմավորման օրվա առթիվ կազմակերպված միջոցառմանը իր ելույթի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանն ասել էր, որ մենք օրակարգում ունենք նաև Վրաստանի հետ մեր սահմանի սահմանազատման ամփոփման օրակարգը և վրաց գործընկերների հետ այս մասին արդեն պայմանավորվածություններ ունենք։

Nazeli Baghdasaryan denies reports on transfer of Jiliza village
Prime Minister’s spokesperson Nazeli Baghdasaryan has denied reports circulated in several media outlets claiming that, within the framework of the demarcation process, Armenia has agreed to transfer the village of Jiliza in the enlarged Alaverdi community.
“Any statement, claim, or ‘information’ regarding an intention, plan, or agreement to transfer any part of the sovereign territory of the Republic of Armenia to another country cannot correspond to reality by its very nature.
Therefore, as before, we have denied, deny, and will continue to deny such publications, as they are fabricated,” the Prime Minister’s spokesperson wrote on her Facebook page.
Yesterday, during a speech at an event marking the establishment of the NSS Border Troops, Nikol Pashinyan stated that the finalization of border demarcation with Georgia is also on the agenda, adding that agreements have already been reached with Georgian partners on this issue.