Ուժերը, որոնք չեն գիտակցում, որ դասական ընտրական պրոցեսներ չեն ընթանում, հաջողության հասնելու շանս չունեն
29/04/2026 09:58
Իշխանության` ընտրապայքարի դուրս եկած ուժերի դեմ հնչեցվող շանտաժն ու գործադրվող միջոցները, ավտորիտար ռեժիմին հատուկ մեթոդներ են, գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Նրա խոսքով, այն ուժերը, որոնք չեն գիտակցում, որ մեր երկրում դասական ընտրական պրոցեսներ չեն ընթանում, հաջողության հասնելու շանսեր պարզապես չունեն:
«Հաջողությունը ոչ թե արդարանալու, իջեցված խաղի կանոններին հարմարվելու և «զոհի» կարգավիճակում իշխանության հերթական քայլին սպասելու մեջ է, այլ նախաձեռնողականությունը վերցնելու ու ոչ ստանդարտ քայլերով առաջ շարժվելու կամքի և հետևողականության», - գրել է նա:

Forces that fail to recognize that classical electoral processes are not taking place have no chance of success
29/04/2026 11:04
The pressure and coercive measures employed by the authorities against forces participating in the electoral process are characteristic of an authoritarian system, wrote NA deputy Tigran Abrahamyan.
According to him, any force that does not acknowledge the absence of genuine electoral processes in the country stands no chance of succeeding.
“Success does not lie in making excuses, adapting to lowered rules of the game, or waiting for the authorities’ next move from the position of a ‘victim,’ but in demonstrating the will and consistency to seize the initiative and advance through unconventional steps,” he wrote.