Ընտրակաշառք ստանալու և բարեգործության արգելքը խախտելու դեպքերով ձերբակալվել են մի խումբ անձինք. Հակակոռուպցիոն կոմիտե
29/04/2026 14:23
Ընտրակաշառք ստանալու և բարեգործության արգելքը խախտելու դեպքերի առթիվ քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում ձերբակալվել են մի խումբ անձինք, այս մասին Aysor.am-ին տեղեկացրեցին Հակակոռուպցիոն կոմիտեից՝ նշելով, որ անհրաժեշտության դեպքում ավելի ուշ լրացուցիչ տեղեկատվություն կտրվի:
Ավելի վաղ Aysor.am-ը հայտնել էր, որ իրավապահները խուզարկություններ են իրականցրել «Ուժեղ Հայաստան»-ի Ավանի գրասենյակում, բերման ենթարկված քաղաքացիներ կան։
Հիշեցնենք, որ Հակակոռուպցիոնն օրեր առաջ ձերբակալեց, ապա մեղադրանք առաջադրեց ընդդիմադիր «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անվտանգության հարցերով թիմի ղեկավար, արցախյան պատերազմների մասնակից, Կանդազ մականվամբ հայտնի Արթուր Ավանեսյանին: Նա 2 ամսով կալանավորվեց: Ավանեսյանի հետ ևս 3 քաղաքացի է ձերբակալվել:

По фактам получения предвыборных взяток и нарушения запрета на благотворительность задержаны некоторые лица: Антикоррупционный комитет
29/04/2026 15:11
В рамках уголовного производства, расследуемого по фактам получения предвыборных взяток и нарушения запрета на благотворительную деятельность, задержаны некоторые лица. Об этом Aysor.am сообщили в Антикоррупционном комитете, отметив, что при необходимости дополнительная информация будет предоставлена позже.
Ранее Aysor.am сообщал, что правоохранительные органы провели обыски в офисе партии «Сильная Армения» в Аване, и были доставлены в полицию граждане.
Напомним, несколько дней назад Антикоррупционный комитет задержал, а затем предъявил обвинение руководителю команды по вопросам безопасности партии «Сильная Армения», участнику Арцахских войн, известному под прозвищем Кандаз Артуру Аванесяну. Он был арестован на два месяца. Вместе с ним были задержаны ещё три гражданина.
Антикоррупционный комитет также опубликовал аудиозапись, которая, предположительно, относится к данному делу.