Մի քիչ լարված էի, բայց հիմա համոզված եմ՝ մինչև 20 տարեկանների 2029-ի առաջնության մեկնարկը կունենանք ստադիոն. Նիկոլ Փաշինյան
30/04/2026 11:30
Ֆուտբոլի մինչև 20 տարեկանների 2029 թվականի աշխարհի առաջնությունը տեղի կունենա Հայաստանում և Վրաստանում:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության այսօրվա նիստում հայտարարեց, թե պետք է մասքիմալն անել, որ հայաստանյան բիզնեսն օգուտ ունենա սրանից։
Փաշինյանը կոչ արեց, որ ճանապարհներն էլ լինեն լավ վիճակում։
«Ես մի քիչ լարված էի, բայց հիմա համոզված եմ, որ ամեն ինչ իրատեսական է, որ մինչև առաջնության մեկնարկը կունենանք ստադիոն»,- ասաց Փաշինյանը։
ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանն ասաց, որ Հայաստան կայցելի ավելի քան 100 հազար երկրպագու, Հայաստանում տեղի կունենա 30 խաղ։

“I was a little nervous, but now I am sure we will have a stadium by the start of the 2029 U-20 Championship” – Nikol Pashinyan
The 2029 U-20 World Cup will be hosted by Armenia and Georgia.
Prime Minister Nikol Pashinyan said at today’s government session that all necessary steps must be taken to ensure Armenian businesses benefit from the event and that infrastructure is properly prepared, including road conditions.
“I was a little nervous, but now I am sure that everything is realistic and that we will have a stadium by the start of the championship,” Pashinyan said.
Minister of Education, Science, Culture and Sports Zhanna Andreasyan noted that more than 100,000 fans are expected to visit Armenia, with 30 matches to be held in the country.