Մակրոնը մայիսի 5-ին կայցելի Գյումրի և կմասնակցի համերգի
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանունել Մակրոնը մայիսի 5-ին՝ պետական այցի շրջանակում կլինի Գյումրիում և կմասնակցի մեծ համերգի։ Այս մասին տեղեկանում ենք կառավարության այսօրվա նիստին ներկայացված նախագծերից։
Կառավարությունը համերգի կազմակերպման նպատակով կհատկացնի մոտ 393 մլն դրամ՝ ավելի քան մեկ միլիոն դոլար։
Մայիսի 5-ին Գյումրիի Վարդանանց հրապարակում նախատեսվում է կազմակերպել մեծ համերգ՝ նվիրված Հայաստանի և Ֆրանսիայի բարեկամությանը և մշակութային համագործակցության խորացման
«Երաժշտական կամուրջ» խորագրով Գյումրիում տեղի ունենալիք համերգային ծրագրում կհնչեն հայկական և ֆրանսիական թեմատիկ երգեր, որոնք կներկայացնեն հայ և ֆրանսիացի անվանի արտիստներ՝ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբի նվագակցությամբ։

Макрон 5 мая посетит Гюмри и примет участие в концерте
Президент Франции Эммануэль Макрон в рамках государственного визита 5 мая посетит Гюмри и примет участие в масштабном концерте. Об этом стало известно из проектов, представленных на сегодняшнем заседании правительства.
На организацию концерта правительство выделит около 393 млн драмов — более одного миллиона долларов.
5 мая на площади Вардананц в Гюмри планируется проведение большого концерта, посвященного армяно-французской дружбе и углублению культурного сотрудничества.
В концертной программе под названием «Музыкальный мост», которая пройдет в Гюмри, прозвучат армянские и французские тематические композиции в исполнении известных армянских и французских артистов в сопровождении Государственного симфонического оркестра Армении.