Մակրոնը մայիսի 5-ին կայցելի Գյումրի և կմասնակցի համերգի
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանունել Մակրոնը մայիսի 5-ին՝ պետական այցի շրջանակում կլինի Գյումրիում և կմասնակցի մեծ համերգի։ Այս մասին տեղեկանում ենք կառավարության այսօրվա նիստին ներկայացված նախագծերից։
Կառավարությունը համերգի կազմակերպման նպատակով կհատկացնի մոտ 393 մլն դրամ՝ ավելի քան մեկ միլիոն դոլար։
Մայիսի 5-ին Գյումրիի Վարդանանց հրապարակում նախատեսվում է կազմակերպել մեծ համերգ՝ նվիրված Հայաստանի և Ֆրանսիայի բարեկամությանը և մշակութային համագործակցության խորացման
«Երաժշտական կամուրջ» խորագրով Գյումրիում տեղի ունենալիք համերգային ծրագրում կհնչեն հայկական և ֆրանսիական թեմատիկ երգեր, որոնք կներկայացնեն հայ և ֆրանսիացի անվանի արտիստներ՝ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբի նվագակցությամբ։

Macron to visit Gyumri on May 5 and attend concert
French President Emmanuel Macron is expected to visit Gyumri on May 5 as part of a state visit and take part in a major concert, according to information presented at today’s government session.
The government plans to allocate about 393 million drams (over one million USD) for the organization of the event.
A large concert dedicated to Armenia-France friendship and the deepening of cultural cooperation is scheduled to take place on May 5 at Gyumri’s Vardanants Square.
The program, titled “Musical Bridge,” will feature Armenian and French musical works performed by well-known artists from both countries, accompanied by the State Symphony Orchestra of Armenia.