Զելենսկու այցը Հայաստան կբարդացնի տնտեսական գործընկերոջ՝ ՌԴ-ի հետ հարաբերությունները. Նարեկ Կարապետյան (Տեսանյութ)
01/05/2026 16:32
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկու՝ Հայաստան հնարավոր այցը կբարդացնի տնտեսական գործընկերոջ՝ Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները, այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։
«Հաշվի առնելով նաև այն, որ հարաբերությունները ՌԴ-ի հետ արդեն իսկ սրված են։ Այսօրվա կառավարությունը պետք է պատասխանատվություն կրի իր բոլոր աշխարհաքաղաքական և միջազգային «վիրաժների» համար, որովհետև ամեն քայլ կարող է բերել հետևանք։ Մենք հուսով ենք, որ այդ հետևանքը մեր տնտեսության համար չի լինի վատը, բայց պետք է ուշադիր գործել, չստեղծել նոր ճգնաժամեր, խույս տալ նոր ճգնաժամերից», - ասաց նա։
Կարապետյանը վստահեցրեց՝ վտանգ կա, այս պահին չի կարելի սրել իրավիճակը, մանավանդ վերջին «արդյունավետ» բանակցություններից հետո։

Визит Зеленского в Армению осложнит отношения с экономическим партнёром — Россией: Нарек Карапетян (видео)
01/05/2026 16:46
Возможный визит президента Украины Владимира Зеленского в Армению может осложнить отношения с экономическим партнёром — Россией, заявил сегодня на пресс-конференции член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян.
«С учётом того, что отношения с РФ уже и так обострены. Действующее правительство должно нести ответственность за все свои геополитические и международные "повороты", поскольку каждый шаг может иметь последствия. Мы надеемся, что эти последствия не будут негативными для нашей экономики, но необходимо действовать осторожно, не создавать новых кризисов и избегать их», — сказал он.
Карапетян подчеркнул, что риски существуют и сейчас нельзя допускать дальнейшего обострения ситуации, особенно после последних "эффективных" переговоров.