Մեր քաղաքացիները «օքե՞յ» են նրա հետ, որ Ալիևը տեսակապով Երևանում հաթաթա տա այն մարդկանց, ովքեր խոսում են հայ գերիների մասին. Մամիջանյան (Տեսանյութ)
04/05/2026 15:20
Փաշինյանն ամեն ինչ անում է, որպեսզի Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովը ներկայացնի որպես իր քարոզարշավի մի մաս, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հանրապետական» կուսակցության անդամ Հայկ Մամիջանյանը։
«Դրան աջակցում են նաև իր որոշ եվրոպական տերերը։ Մենք հավաքվել ենք նրա համար, որ դա թույլ չտանք»,-ասաց Մամիջանյանը։
Նա նշեց թե նախկինում Ալիևը հեռախոսով էր հանձնարարականներ տալիս Փաշինյանին.
«Այսօր Երևանում տեսակապով միացրեցին Ալիևին ու ինքը հաթաթա էր տալիս այն մարդկանց, ովքեր խոսում են մեր գերիների, արցախահայերի իրավունքների մասին։ Մի հարց ունեմ մեր քաղաքացիներին, իրենք դրա հետ «օքե՞յ» են։ Հայաստանում կա՞ որևէ մի մարդ, որը նորմալ է համարում, որ Ալիևը տեսակապով հանձնարարականներ տա»,-հարցադրում արեց Հայկ Մամիջանյանը՝ նշելով, որ թե ինքը, իր ընկերները ու շատ այլ մարդիկ դրա հետ «օքեյ» չեն։

“Are our citizens ‘okay’ with Aliyev reprimanding people who are talking about Armenian POWs?” — Hayk Mamijanyan
04/05/2026 15:33
Nikol Pashinyan is doing everything possible to present the 8th European Political Community summit as part of his campaign, Hayk Mamijanyan, a member of the Republican Party of Armenia, said in a conversation with reporters.
“Some of his European patrons are also supporting this. We have gathered to prevent it,” Mamijanyan stated.
He added that in the past, Ilham Aliyev had given instructions to Pashinyan by phone.
“Today, they connected Aliyev to Yerevan via videoconference, and he was reprimanding people who speak about the rights of our prisoners of war, the Armenians of Artsakh. I have a question for our citizens – are they ‘okay’ with this? Is there anyone in Armenia who considers it normal for Aliyev to give instructions via videoconference?” Hayk Mamijanyan said, adding that he, his colleagues, and many others are not “okay” with it.