«Մեկնաբանություն չունեմ». Արարատ Միրզոյանը չմեկնաբանեց Դավիթ Բաբայանի ուղերձը
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր լրագրողների հետ զրույցում չմեկնաբանեց ադրբեջանական գերության մեջ գտնվող Արցախի նախկին արտգործնախարար Դավիթ Բաբայանի ուղերձը։
«Մեկնաբանություն չունեմ»,-ասաց Արարատ Միրզոյանը։
Հիշեցնենք՝ Դավիթ Բաբայանը ձայնային ուղերձ է հղել Բաքվի բանտից։ Նա դիմել է մարդու իրավունքների պաշտպանին, միջազգային իրավունքի պաշպաններին` նշելով, որ անհետացել են իր վերաքննիչ բողոքն ու դատարանում իր վերջին խոսքի սղագրությունը։
Բաբայանը նշել է, որ Բաքվի դատարանում «դատավարությունն» ընթացել է բոլոր հնարավոր խախտումներով։ Արցախի նախկին արտգործնախարարը կոչ է արել օգնել իրենց ձայնը բարձրացնելու միջազգային կառույցներում` արդարությունը վերականգնելու համար։
Նա նաև պատմել է իր և Բաքվում պահվող մյուս գերիների նկատմամբ վերաբերմունքի, իրենց գերեվարման պայմանների մասին։

“I have no comment” – Ararat Mirzoyan declines to comment on David Babayan’s message
Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan declined to comment today on the message sent by former Artsakh Foreign Minister David Babayan from Azerbaijani captivity.
“I have no comment,” Mirzoyan told journalists.
David Babayan recently sent an audio message from a prison in Baku. In his message, he appealed to human rights defenders and advocates of international law, stating that both his appeal and the transcript of his final court speech had disappeared.
Babayan stressed that the “trial” in the Baku court had been conducted with numerous violations and called on the international community to raise its voice within international institutions in order to restore justice.
He also spoke about the treatment of him and the other Armenian prisoners held in Baku, as well as the conditions of their captivity.