«Մեկնաբանություն չունեմ». Արարատ Միրզոյանը չմեկնաբանեց Դավիթ Բաբայանի ուղերձը
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր լրագրողների հետ զրույցում չմեկնաբանեց ադրբեջանական գերության մեջ գտնվող Արցախի նախկին արտգործնախարար Դավիթ Բաբայանի ուղերձը։
«Մեկնաբանություն չունեմ»,-ասաց Արարատ Միրզոյանը։
Հիշեցնենք՝ Դավիթ Բաբայանը ձայնային ուղերձ է հղել Բաքվի բանտից։ Նա դիմել է մարդու իրավունքների պաշտպանին, միջազգային իրավունքի պաշպաններին` նշելով, որ անհետացել են իր վերաքննիչ բողոքն ու դատարանում իր վերջին խոսքի սղագրությունը։
Բաբայանը նշել է, որ Բաքվի դատարանում «դատավարությունն» ընթացել է բոլոր հնարավոր խախտումներով։ Արցախի նախկին արտգործնախարարը կոչ է արել օգնել իրենց ձայնը բարձրացնելու միջազգային կառույցներում` արդարությունը վերականգնելու համար։
Նա նաև պատմել է իր և Բաքվում պահվող մյուս գերիների նկատմամբ վերաբերմունքի, իրենց գերեվարման պայմանների մասին։

«У меня нет комментариев»: Арарат Мирзоян не прокомментировал сообщение Давида Бабаяна
Министр иностранных дел Арарат Мирзоян в ходе общения с журналистами отказался комментировать голосовое сообщение бывшего министра иностранных дел Арцаха, находящегося в азербайджанском плену.
«У меня нет комментариев», — заявил Мирзоян.
Напомним, Давид Бабаян нотправил голосовое сообщение из бакинской тюрьмы, в котором заявил о пропаже своей апелляционной жалобы и стенограммы последнего слова в суде.
Он также утверждал, что судебный процесс в Баку проходил с нарушениями, и призвал международные правозащитные организации содействовать восстановлению справедливости и привлечь внимание к ситуации удерживаемых лиц, включая других пленных.