Գագիկ Ծառուկյանի՝ «ես իմ կլասը չեմ գցելու» խոսքերը համարվել է նախորդ շաբաթվա ամենապոպուլյար արտահայտությունը. Իվետա Տոնոյան
Մեզ համար անընդունելի է քննադատությունը տեղափոխել ընտանիք, այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ այտարարեց ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը՝ ամփոփելով նախընտրական քարոզարշավի առաջին շաբաթը:
«Հարցումներից մեկի տվյալներով՝ Գագիկ Ծառուկյանի՝ «ես իմ կլասը չեմ գցելու» արտահայտությունը համարվել է նախորդ շաբաթ հնչած ամենապոպուլյար արտահայտությունը: Մենք չենք մտնելու այս լեքսիկոնով քննարկումների դաշտ: Սակայն, դա չի նշանակում, որ մեր բառապաշարը չի բավականացնում, պարզապես մեր արժեհամակարգը, անցած ճանապարհը դա թույլ չի տալիս», - նշեց նա:
ԲՀԿ առաջնորդի մամուլի խոսնակը նաև ասաց, որ Գագիկ Ծառուկյանը շարժվում է այն առաջնահերթությամբ, որ պետք չէ ցեխ շպրտել քաղաքական ընդդիմախոսների վրա, բայց եթե իրենց վիրավորեն, համարժեք պատասխան լինելու է:

Фраза Гагика Царукяна «я не собираюсь снижать свой класс» стала самой популярной на прошлой неделе — Ивета Тоноян
Для нас неприемлемо переносить критику на семьи. Об этом на сегодняшней пресс-конференции, подводя итоги первой недели предвыборной кампании, заявила пресс-секретарь лидера партии "Процветающая Армения" Ивета Тоноян.
«Согласно данным одного из опросов, фраза Гагика Царукяна «я не собираюсь снижать свой класс» была признана самой популярной фразой прошлой недели. Мы не собираемся вступать в дискуссии в подобной лексике. Но это не означает, что нам не хватает словарного запаса — просто наша система ценностей и пройденный путь не позволяют нам этого», — отметила она.
Пресс-секретарь лидера партии также заявила, что Гагик Царукян придерживается принципа не «поливать грязью» политических оппонентов, однако в случае оскорблений последует соразмерный ответ.