Այս օրերին, ցավոք, իշխանությունները հերթական անգամ փորձում են ընտրարշավը վերածել սպառնալիքների. Գագիկ Ծառուկյան (Տեսանյութ)
21/05/2026 11:13
Սյունիքի մարզում՝ Մեղրիում, Ագարակում և Կապանում, մեր հայրենակիցների ջերմ ընդունելությունն ու վստահությունը ևս մեկ անգամ ցույց տվեցին, որ մարդիկ սպասում են լավ փոփոխությունների, հայտնել է Գագիկ Ծառուկյանը։
«Այս օրերին, ցավոք, իշխանությունները հերթական անգամ փորձում են ընտրարշավը վերածել սպառնալիքների, քաղաքական շանտաժի և վախի մթնոլորտի։ Ժողովրդավարության մասին բարձր խոսողները այսօր չեն հանդուրժում այլակարծությունը, իսկ ընդդիմության յուրաքանչյուր քննադատություն ընդունում են ագրեսիայով ու ճնշումներով։
Բայց մարդիկ այլևս չեն ուզում ապրել ատելության և թշնամանքի մթնոլորտում։ Ոչ մի ապօրինի ձերբակալություն կամ քաղաքական հետապնդում չի կարող լռեցնել ժողովրդի ձայնը։
Կոչ եմ անում չհուսահատվել և չկորցնել հավատը։ Շատ շուտով միասին սկսելու ենք նոր ճանապարհ՝ ավելի համախմբված և վստահ վաղվա օրվա նկատմամբ։ Մեր նպատակը հայ մարդու արժանապատվության, պետության նկատմամբ վստահության և ազգային միասնության վերականգնումն է»,-նշել է նա։

These days, authorities are trying to turn the election campaign into threats – Gagik Tsarukyan (Video)
21/05/2026 12:15
In Armenia’s Syunik Province, particularly in Meghri, Agarak, and Kapan, the warm welcome and trust of citizens once again showed that people are expecting positive change, said Gagik Tsarukyan.
“These days, unfortunately, the authorities are once again trying to turn the election campaign into threats, political blackmail, and an atmosphere of fear. Those who speak loudly about democracy today do not tolerate dissent, and they respond to every criticism from the opposition with aggression and pressure.
But people no longer want to live in an atmosphere of hatred and hostility. No illegal arrest or political persecution can silence the voice of the people.
I call on you not to despair and not to lose faith. Very soon, together, we will start a new path – more united and more confident about tomorrow. Our goal is to restore the dignity of the Armenian people, trust in the state, and national unity,” he said.