Մենք կյանքի, զարգացման մասին ենք խոսում, իրենք՝ մահվան. Նարեկ Կարապետյան
Իշխանությունը միշտ խոսում է մահվան մասին և միշտ մահ են բերում, այս մասին Արագածավան համայնքում քարոզարշավի ժամանակ ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանն՝ արձագանքելով Սուրեն Պապիկյանին:
«Իրենք մեր երկրում բերում են միայն բացասական էներգիա, իրենք մեր երկրին բերում են արյուն: Դրա օրինակը հազարավոր զոհերն են: Վանաձորում, որտեղ Պապիկյանն ասում էր, թե ինչու մենք չենք զոհվել, այնտեղ Սամվել Կարապետյանը կառուցել է Լոռվա ամենամեծ ծննդատունը և նվիրել համայնքին»,- ասաց նա:
Նարեկ Կարապետյանը պնդում է, որ իրենց քաղաքական ուժը կյանքի, գյուղատնտեսության, երկրի զարգացման մասին է խոսում, իսկ իշխանությունը մահվան և զոհերի մասին:
«Իրենց ճանապարհ դնելուց հետո մեր երկրում «եռաբլուրները» չեն ավելանալու, մեր երկրի այգիներն են շատանալու, մեր հայրենակիցները ստիպված չեն լինելու երկրից գնալ և դրսում աշխատեն»,-հավելեց ընդդիմադիր գործիչը:
Հիշեցնենք, որ Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, դիմելով Սամվել Կարապետյանին, ասել էր՝ «Գերդաստանումդ 6 տղա ես ունեցել, ինչի՞ չեն զոհվել կամ վիրավորվել»:

We talk about life and development, they talk about death – Narek Karapetyan
The government always talks about death and constantly brings death, Narek Karapetyan, a board member of the Strong Armenia Party, said during a campaign event in the Aragatsavan community, responding to remarks made by Defense Minister Suren Papikyan.
“They bring only negative energy to our country; they bring bloodshed to our country. The thousands of victims are evidence of this. In Vanadzor, where Papikyan was asking why we did not die, Samvel Karapetyan built the largest maternity hospital in Lori Province and donated it to the community,” he said.
Narek Karapetyan insisted that their political force speaks about life, agriculture, and the country’s development, while the government speaks about death and victims.
“After they leave, the ‘Yerablurs” in our country will not increase; instead, our orchards and gardens will grow, and our compatriots will not have to leave the country to work abroad,” the opposition representative added.