Այլեւս չկա եւ ոչ մի տաբու․ Աշոտյան
Հայաստանում կայծակնային արագությամբ փլվում-հալվում-վերանում են հանրային եւ քաղաքակրթական բազում ֆենոմեններ, արձանագրում է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
«Կրկնեմ՝ մեզ բաժին է հասել ոչ թե քաղաքական, այլ արժեհամակարգային ճգնաժամ։
2018-ի իշխանազավթումը սկիզբ դրեց տարիներ շարունակ ձեւավորված արժեքների եւ չգրված օրենքների ոչնչացմանը։
Քաղաքական թոհուբոհի մեջ այրվում է ամեն ինչ։
Ընտանիք-երեխա-եկեղեցի-տարիք-բանակ-Արցախ... Այլեւս չկա եւ ոչ մի տաբու։
Քֆուր գրող կանայք եւ հոգեվաճառ տղամարդիկ, մարտնչող տգետներ,  ազգուրաց անգետներ, դեմք չունեցող, բայց իրենց դեմքի տեղ դնողների ոհմակներ, խրոնիկ հեյթերներ (hater) եւ թեթեւսոլիկ հայպերներ (hyper). հայկականության ապոկալիպսիսի այս խառնիճաղանջ բրիգադը փորձում է վերջնականապես տրորել-վերացնել սեփական կարծիք, դիմագիծ, կենսագրություն եւ արժեհամակարգ ունեցող յուրաքանչյուրին։
Հանրային կյանքի մեջ արտանետվել են դեղնականաչավուն լեղու գետեր, որոնք այլեւս հոսում են երկրով մեկ՝ առաջացնելով էրոզիա, կոռոզիա, լիզիս։
Ինչպե՞ս կանգնեցնել ինքնասպանական այս մեխանիզմը։ Այդյոք դա դեռ հնարավո՞ր է։
Հունիսի 7-ը եզակի շանս է այս խելահեղությունը կանգնեցնելու համար։
Գնա’ ընտրություններին։
Եթե հանկարծ այդ օրն ալարես բազմոցից կտրել եւ շարժել հինգերորդ կետդ, ապա թուրքերին կհասնի ոչ միայն պետությունդ, այլեւ հենց այդ նստատեղդ։

Больше нет ни одного табу: Ашотян
В Армении с молниеносной скоростью рушатся, растворяются и исчезают многие общественные и цивилизационные феномены. Об этом заявил вице-президент Республиканской партии Армении Армен Ашотян.
«Повторю: нам достался не политический, а ценностный кризис.
Захват власти в 2018 году положил начало уничтожению ценностей и неписаных законов, формировавшихся на протяжении многих лет.
В политической суматохе сгорает всё.
Семья — ребёнок — церковь — возраст — армия — Арцах… Больше нет ни одного табу.
Женщины, пишущие нецензурные оскорбления, и мужчины, продавшие совесть; воинствующие невежды, национальные отступники, безликие толпы тех, кто пытается выдать себя за личностей, хронические хейтеры и легкомысленные хайперы — эта хаотичная бригада армянского апокалипсиса пытается окончательно растоптать и уничтожить каждого, у кого есть собственное мнение, лицо, биография и система ценностей.
В общественную жизнь выброшены реки желтовато-зелёной желчи, которые уже текут по всей стране, вызывая эрозию, коррозию и распад.
Как остановить этот самоубийственный механизм? И возможно ли это ещё?
7 июня — уникальный шанс остановить это безумие.
Иди на выборы.
Если в этот день тебе вдруг станет лень подняться с дивана и пошевелить пятой точкой, то туркам достанется не только твоё государство, но и то самое место, на котором ты сидишь.