Եթե Փաշինյանը հայտարարում է, որ Հայաստանը «հարստանալու» է, ապա թող ապահովի դա. Սերգեյ Լավրով
Եթե Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարծում է, որ երկիրը «կհարստանա»՝ չնայած Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների վատթարացմանը, թող ապահովի դա, այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը։
«Ես չեմ կարող մեկնաբանել ՀՀ ղեկավարի հայտարարությունները։ Եթե նա հավատում է, որ երկիրը կհարստանա, թող ապահովի դա», - ասել է Լավրովը։
Հիշեցնենք՝ Գառնիում քարոզարշավի ժամանակ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ Հայաստանի իշխանությունները չեն վախենում ապրանքների գների բարձրացումից, եթե Ռուսաստանի հետ կապերը վատթարանան, քանի որ իրենք ակնկալում են հարստանալ՝ Հայաստանը վերածելով «աշխարհի խաչմերուկի»։

If Pashinyan says Armenia will “get rich,” let him ensure it – Sergey Lavrov
If Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan believes that the country will “get rich” despite the deterioration of relations with Russia, then he should make it happen, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said.
“I cannot comment on the statements of the Armenian leader. If he believes that the country will get rich, let him ensure it,” Lavrov said.
During the campaign in Garni, Pashinyan stated that the Armenian authorities are not concerned about potential price increases in the event of worsening relations with Russia, as they expect to make Armenia prosperous by turning it into a “crossroads of the world.”