Հանրապետության հրապարակից ինչ-որ մի թեկնածու հրահանգներ է տալիս, երկիրը կորցնում է ժողովրդավարության վերջին փշրանքները. Մելիքյան
Արմեն Աշոտյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ դատարանի որոշումը դեռ չկա, լրագրողներին հայտնեց փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։
«Հանրապետության հրապարակից ինչ-որ մի թեկնածու հրահանգներ է տալիս, իհարկե, ոչ ուղիղ այս գործընթացի հետ կապված, բայց հավատացնում եմ, որ այս գործընթացն ունի ուղիղ քաղաքական բովանդակություն։
Այսինքն՝ կարող ենք հետևություն անել, որ յուրաքանչյուր քաղաքական գործչի, հանրային գործչի վրա ինչ-որ գործեր կան երկար տարիներ պահված, որ ցանկացած պահի կարող են վերածվել դատախազության կողմից մեղադրանքի որոշման, քննչականի կողմից՝ կալանքի միջնորդության»,-նշեց փաստաբանը։
Մելիքյանի խոսքով՝ սա ժողովրդավարության հետ որևէ կապ չունի, մեր երկիրը ժամ առ ժամ կորցնում է ժողովրդավարական լինելու վերջին փշրանքները։

Рубен Меликян: с площади Республики некий кандидат даёт указания, а страна теряет последние остатки демократии
05/06/2026 23:22
Решение суда по вопросу меры пресечения в отношении заместителя председателя РПА Армена Ашотяна пока не вынесено. Об этом журналистам сообщил адвокат Рубен Меликян.
«С площади Республики некий кандидат даёт указания. Конечно, не напрямую в связи с этим процессом, однако я убеждён, что данный процесс имеет прямое политическое содержание.
Иными словами, можно сделать вывод, что в отношении каждого политического или общественного деятеля существуют дела, которые годами хранятся в запасе и в любой момент могут быть превращены прокуратурой в обвинение, а следственным органом — в ходатайство об аресте», — заявил адвокат.