ՀԾԿՀ նախագահը չի բացառում Ադրբեջանից, Թուրքմենստանից և Իրանից գազի ներկրումը
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Մեսրոպ Մեսրոպյանը չի բացառում, որ ՌԴ-ի կողմից գազի գնի թանկացման պարագայում ՀՀ-ն որպես այլընտրանք կարող է դիտարկել Ադրբեջանին, Թուրքմենստանին և Իրանին։
«Այլընտրանքները կարող են դիտարկվել բոլոր այն հնարավոր երկրները, որոնք գազ են վաճառում, և ենթակառուցվածքները թույլ են տալիս, որ մենք այդ երկրներից գազ գնենք... Ադրբեջանից, Թուրքմենստանից, չգիտեմ՝ Պարսկաստանից»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀԾԿՀ նախագահը։
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Մեսրոպ Մեսրոպյանը վստահեցրել է, որ նույնիսկ գազի գնի բարձրացման պարագայում Հայաստանը չի վերադառնա 1990-ականների ծանր վիճակին։

PSRC Chairman does not rule out importing gas from Azerbaijan, Turkmenistan, and Iran
Public Services Regulatory Commission of Armenia Chairman Mesrop Mesropyan has not ruled out that Armenia could consider alternative gas suppliers, including Azerbaijan, Turkmenistan, and Iran, in the event of a price increase from Russia.
“Alternatives can be considered: all possible countries that sell gas, and where infrastructure allows us to purchase gas… from Azerbaijan, Turkmenistan, I don’t know, from Iran,” he said in a conversation with journalists.
Mesropyan also stated that even in the event of higher gas prices, Armenia would not return to the difficult energy situation of the 1990s.