Իրանցիները Գագիկ Ծառուկյանին 14,5 միլիոն դոլար են պարտք, պարտքը 2 տարվա ընթացքում պետք է վերադարձնեին, իսկ 2 տարին ավարտվում է օրերս. փաստաբան (տեսանյութ)
Գագիկ Ծառուկյանի փաստաբանական թիմը միջնորդել է, որ առերեսում տեղի ունենա իրանցի գործարարների հետ։
Aysor.am-ի թղթակիցն այսօր փաստաբաններից հետաքրքրվեց՝ սա անհաջող գործա՞րք էր, որ իշխանությwuնը փորձեց մեղադրանքի հիմք դարձնել՝ Ծառուկյանի փաստաբան Էմին Խաչատրյանն ասաց, որ դա ոչ թե անհաջող գործարք էր, այլ հայ-իրանական հարաբերությունների զարգացման համար մեծ քայլ էր։
«Պարոն Ծառուկյանի կողմից բոլոր ներդրումները կատարվել են, արդեն իսկ ես մի քիչ դժվարանում եմ իրանցի գործարարներ անվանել այդ անձանց, որովվետև իրականությունը բացահայտվել է, մարդիկ այս պահին պարոն Ծառուկյանին 14,5 միլոն դոլար պարտք են, բայց այլ իրականություն է ներկայացվում»,- նշեց Էմին Խաչատրյանը։
Փաստաբանն ասաց, որ իրանցիները պարտավորված են եղել պարտքը երկու տարվա ընթացքում վերադարձնել, իսկ երկու տարին ավարտվում է օրերս։
«Հետևաբար, համոզմունք ունենք, որ նրանց այս գործելակերպն ուղղված է նրան, որ պարտավորությունը չկատարեն»,- հավելեց Խաչատրյանը։

Iranians owe Gagik Tsarukyan $14.5 million; the debt was to be repaid within two years, which expire the day after tomorrow: lawyer (video)
Gagik Tsarukyan’s legal team has filed a motion to hold a confrontation with Iranian businessmen.
An Aysor.am correspondent asked the lawyers today whether the deal had been unsuccessful and whether the authorities were trying to use it as a basis for bringing charges. Tsarukyan’s lawyer, Emin Khachatryan, said that the deal had not been unsuccessful, but had instead been a major step toward the development of Armenian-Iranian relations.
“All investments were made by Mr. Tsarukyan, and I already have some difficulty calling these people Iranian businessmen, since the reality has been revealed. They currently owe Mr. Tsarukyan $14.5 million, but a different reality is being presented,” Emin Khachatryan noted.
The lawyer said that the Iranian businessmen were obliged to repay the debt within two years, and that the two-year period expires the day after tomorrow. “Therefore, we are convinced that their actions are aimed at preventing them from fulfilling their obligations,” Khachatryan added