03/06/2026 13:33Մհեր Գրիգորյանն ու Իրանի դեսպանը կարևորել են էներգետիկ, լոգիստիկ և առևտրատնտեսական ոլորտներում համագործակցության զարգացումըԱնդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստան-Իրան երկկողմ համագործակցության օրակարգի այլ հարցերի:
03/06/2026 13:17ԵԱՏՄ-ի շուկան ԵՄ-ով փոխարինելը իրատեսական չէ, հակաճգնաժամային քարոզչություն է. Տնտեսագետը՝ Փաշինյանի հայտարարությունների մասինՏնտեսագետի խոսքով՝ գյուղատնտեսական ոլորտը կարող է ամենաշատը տուժել։
03/06/2026 12:11Արթուր Օսիպյանի կալանքն ու քրեական հետապնդումը բացահայտ վրեժխնդրություն են. ԹաթոյանՄենք չպետք է թույլ տանք, որ ընտրարշավը լռեցնի այս աղաղակող դեպքը։
03/06/2026 12:07Կգնամ ԵԱՏՄ ու տեղում հարցերը կլուծեմ. Նիկոլ Փաշինյան«Էս ժողովուրդը բիբարը հայրենիքի հետ փոխող ժողովուրդ չէ»։
03/06/2026 12:03Մեծ քանակությամբ զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնումներ՝ Արմավիրում և ԱրտաշատումՀամայնքային ոստիկանները նրա նշած վայրում հայտնաբերել են «Կալաշնիկովի» 2 ինքնաձիգ, 8 հրացան, 3 նռնակ, տարբեր տեսակի 3 ատրճանակ, սվին-դանակ, տարբեր տրամաչափի ու տեսակի 808 փամփուշտ և այլ զինամթերք։
03/06/2026 11:43Լույսերի տաճարը․ գործարկվել է «Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանի լուսավորության նոր համակարգը2026 թվականի առաջին կիսամյակում, 2025-ի առաջին կիսամյակի հետ համեմատ, մոտ 15%-ով ավելացել է այցելուների թիվը:
03/06/2026 11:22Իմ նպատակը միշտ նույնն է եղել՝ բարգավաճ Հայաստան և արժանապատիվ կյանք մեր բոլորի համար. Գագիկ Ծառուկյան (Տեսանյութ)Մարդկանց ջերմ վերաբերմունքն ու աջակցությունն ինձ համար ամենամեծ գնահատականն է։
03/06/2026 10:59Դատախազը վերացրել է Արծրուն Մարգարյանի սպանության գործով 1999 թ-ի որոշումները. նախկին թիկնապահները կրկին մեղադրյալի կարգավիճակ ունենՔրեական վարույթի նախաքննությունն ընթացքի մեջ է:
03/06/2026 10:57Եթե շարունակվի ղարաբաղյան շարժումը՝ լինելու են մանր ու մեծ պատերազմներ, լինելու են շարունակական զոհեր, իսկ վերջում՝ Հայաստանի պետականության կորուստ. Նիկոլ ՓաշինյանԱյո՛, ես այն մարդն եմ, որ ասել եմ՝ «Արցախը Հայաստան է և վերջ»։
03/06/2026 10:44Հունիսի 3-ին դնում ենք մեր մեծ հաղթանակի սկիզբը. Սամվել Կարապետյան (Տեսանյութ)«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդի խոսքով՝ հանրահավաքը հնարավորություն է լինելու հանրությանը ներկայացնելու իրենց դիրքորոշումներն ու տեսլականը՝ երկրի անվտանգության և ապագայի վերաբերյալ։
03/06/2026 10:39ՄԻՊ աշխատակազմը նախապատրաստվում է խորհրդարանական ընտրություններինՔննարկվել են արդյունավետ մեխանիզմները։
03/06/2026 10:36ԱԳՆ «ղեկավարի» պատասխաններն ու հարցերը վկայում են գործող կառավարիչների ռազմավարական մտածողության իսպառ բացակայության մասին. ԶաքարյանՏեղյակ չէր անգամ, թե ինչ հիմնական սպառնալիքներ են ամրագրված ՀՀ ԱՀԾ զեկույցում:
03/06/2026 10:26Ալիկ Ալեքսանյանը երկու ամսով կալանավորվեց«Ես ժպտում եմ, իմ տրամադրությունը շատ լավ է»,- նշել էր նա։
03/06/2026 10:25Քննարկվել են վիզաների ազատականացման գործընթացին աջակցող նոր ծրագրի շրջանակում նախատեսվող աշխատանքներըԿողմերը բարձր են գնահատել Հայաստանի Հանրապետության և Լիտվայի Հանրապետության միջև ձևավորված արդյունավետ համագործակցությունը։

07/04/2026 15:13Особые слова признательности мы выражаем нашим матерям и всем женщинам, которые своей жертвенностью и преданностью несут миру жизнь, свет и любовь — епископ ТатевВ этот благословенный день мы особо чтим Святую Деву Марию как совершенный образ смирения, послушания и чистоты, пример и образец для всех женщин, а также как живой символ материнской любви.
07/04/2026 14:59Арарат Мирзоян и Кая Калլас обсудили вопросы стратегической повестки партнёрства Армения-ЕС — МИДБыло также затронуто содержание предстоящих визитов высокого уровня и мероприятий, а также инициатив, нацеленных на обеспечение устойчивых и ощутимых результатов.
07/04/2026 13:59Ожидаются снег, метель и плохая горизонтальная видимость8–10 апреля в отдельных районах прогнозируется усиление ветра со скоростью 24–27 м/с.
07/04/2026 13:40Пашинян может сказать: «Хватит уже мучить этот народ» и захотеть создать блок «Эрикназ»: что тогда будет — этот блок зарегистрируют или нет?Они явно чувствуют, что проигрывают другому ключевому конкуренту.
07/04/2026 13:11За первые 3 месяца 2026 года Армению посетило на 18,2% больше туристов: член «Гражданского договора» заявляет — рекордный показатель (видео)Об этом сообщил министр экономики Геворг Папоян.
07/04/2026 13:09«Это беспрецедентный шаг»: Вардеванян о срочных изменениях в Избирательный кодекс (видео)На данный момент у них есть рычаги, они ими пользуются, но это говорит о том, что грядут изменения.
07/04/2026 13:02Церковь не нуждается во внешних силах — её полностью и безоговорочно поддерживает армянский народ — Геворг ДаниелянАрмянская церковь всего лишь пытается опровергнуть распространяющуюся повсюду вопиющую и беспочвенную клевету.
07/04/2026 12:28Страх стал движущей силой принятия решений в «Гражданском договоре»։ Марианна Каграманян о проекте, предложенном членами правящей партииОбсуждение законопроекта в спешном порядке в парламенте является тому подтверждением.
07/04/2026 12:12Представители правящей партии предлагают запретить использование личных имён в названиях предвыборных блоковКроме того, предлагается запретить использование в названиях блоков слов и выражений оскорбительного или клеветнического характера.
07/04/2026 11:49Я возмущён поведением лидера небольшой группы, он опозорился в Москве։ время сильной Армении — Самвел КарапетянНо ещё хуже то, что последовательными шагами он превратил нашу страну в арену геополитического столкновения.
07/04/2026 11:39Благодаря нашим матерям и женщинам народ смог преодолеть трудности, сохранить веру, самобытность и ценности — Гагик ЦарукянНаши женщины заслуживают любви, уважения и внимания не только в этот день, но каждый день.
07/04/2026 11:23Никол Пашинян и его команда готовятся украсть предстоящие выборы — «Сильная Армения»Сегодня в 12:00 мы проведем акцию протеста перед зданием Национального собрания.
07/04/2026 11:06Серж Саргсян поздравил героических матерей с Днем материнства и красотыПо случаю Дня материнства и красоты третий президент Республики Армения обратился с посланием.
07/04/2026 11:00Молимся, чтобы Всемогущий Господь по заступничеству Пресвятой Богородицы благословил женщин, ожидающих радость материнства, и даровал благополучные роды — Верховный ПатриархДа дарует Всевышний Бог мир всему миру, сохранит нашу Родину и весь наш народ, рассеянный по миру, в безопасности и благополучии.
07/04/2026 10:55Представитель правящей партии Андраник Кочарян извинилсяСожалею, что мой ответ вызвал разногласия и стал предметом спекуляций, за что приношу свои извинения.