08/12/2023 11:32ՊՆ հարցերով ռազմական կցորդները կարող են ունենալ տեղակալներ և օգնականներ. Արմեն Ռուստամյանի գնահատմամբ՝ խոսքը բյուջեի լուրջ ուռճացման մասին էՌուստամյանը նշեց, որ եթե ընդունենք, որ բոլոր տեղերում պետք է այդ համալրումը լինի, արդյոք ՀՀ դեսպանատներն ունե՞ն այդ հնարավորությունը զուտ շենքային առումով տեղավորելու։
07/12/2023 21:33Ազատ արձակված 32 հայ զինվորների մասին մանրամասներ են հայտնի դարձել32 զինծառայողները, որոնց Ադրբեջանը կվերադարձնի Հայաստանին, գերեվարվել են 2020 թվականի դեկտեմբերին
06/12/2023 22:12Արման Սարգսյանը Գանայում հաստատել է Հայաստանի հանձնառությունը՝ շարունակել ուժեր պատրաստել և տրամադրել միջազգային խաղաղապահ առաքելություններինԽաղաղապահության հարցերով ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ժան-Պիեռ Լակրուայի հետ կարճատև հանդիպման ընթացքում Արման Սարգսյանը ներկայացրել է միջազգային խաղաղապահության ուժերի պատրաստության ուղղությամբ Հայաստանում իրականացվող ծրագրերը:
06/12/2023 15:03Ռուսաստանը ողջունում է Հայաստանի պատրաստակամությունը ՝ գործընկերային մթնոլորտում լուծելու վճարված և չմատակարարված զենքի հարցը. ԶախարովաՃեպազրույցի ժամանակ ասել է նա։
06/12/2023 14:16Պարեկները բերման են ենթարկել ՀՀ ՊՆ պայմանագրային զինծառայողների․ shamshyan.comՎայոց ձորի վաշտի պարեկները պայքար են տանում նաև ապօրինի թմրամիջոցների դեմ, ինչի շնորհիվ հայտնաբերվել են իրավախախտներ, որոնց մոտ եղել են տարբեր տեսակի թմրամիջոցներ։
06/12/2023 13:08Հիմա նրա նկարն է գրպանումս. մանկության ընկերուհին` Բարձրունիում զոհված Գերասիմի մասին. Sputnik Արմենիա«Ես այս պահին ինձ այնքան անպաշտպան եմ զգում, ու թվում է` մեր սահմանն այնքան փխրուն է, քանի որ ինքն ինձ համար մի տեսակ հպման կետ էր, ու գիտեի, որ նաև իրենով է հայրենիքս ամուր»։
06/12/2023 11:13Խաղաղության դարաշրջան ու զոհ. զոհը խաղաղության դարաշրջանի ցուցիչ էր հա՞. Արթուր Խաչատրյան (Տեսանյութ)Պատգամավորը հայտարարեց, որ «Հայաստան» դաշինքը դեմ է քվեարկելու 2024 թվականի պետական բյուջեի նախագծին:
06/12/2023 10:322024-ին պաշտպանության ծախսերը կկազմեն ՀՆԱ-ի 5,3 տոկոսը` 2023-ի նկատմամբ նվազելով 0,3 տոկոսային կետովԱզգային ժողովում մեկնարկել է 2024 թվականի պետական բյուջեի նախագծի քննարկումը:
05/12/2023 11:33Հակառակորդի դիպուկահարի կրակոցից զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվելՆույն օրը բժշկական կենտրոն տեղափոխվելու ճանապարհին զինծառայողը ստացած հրազենային վնասվածքից մահացել է:
05/12/2023 10:05Արմեն Գրիգորյանն ու Լաուրա Կուպերը քննարկել են պաշտպանական համագործակցությանը վերաբերող հարցերԸնդգծել են մեր տարածաշրջանի կայունության ապահովման անհրաժեշտությունը:
04/12/2023 21:56Աշխարհում ստեղծված այս իրավիճակում Հայաստանի ռազմական կարիքների բավարարումն ու բանակի մարտունակության բարձրացումը դառնում է գերխնդիր․ Արտակ ԶաքարյանՊարզ է, որ ուկրաինական ճգնաժամի արդյունքում վերսկսված սպառազինությունների մրցավազքը չի կարող անվերջ ֆինանսավորվել։
04/12/2023 18:34Զոհված պայմանագրային զինծառայող Գերասիմ Առաքելյանը Եղեգնաձորից էր, փոքր երեխա ուներ«Անընդհատ աղջկա մասին էր խոսում»։
04/12/2023 17:56Ադրբեջանի ԶՈՒ կրակ է բացել Բարձրունու հատվածում տեղակայված հայկական դիրքի ուղղությամբ․ ՊՆ հրապարակեց զոհված զինծառայողի անունըԴեպքի հանգամանքներն ամբողջովին պարզելու նպատակով ընթանում է քննություն:
04/12/2023 17:47Զոհ առաջնագծում. Նոր մանրամասներ են հայտնի դարձել («Հրապարակ»)Վիրավորումը ստացել է հակառակորդի դիպուկահարի կրակոցից։
04/12/2023 16:38Գործը՝ գործ, ընկերությունը՝ ընկերություն, բայց, պարո՛ն Սարգսյան, ինձ չեք համոզել, ՀՀ ԶՈՒ-ում ծառայելը ոչ միայն պարտականություն է, այլև առաքելություն է. Գաբրիելյան«Ասում ենք, քանի որ օրենքը բացեր ունի և մարդիկ այսպես, թե այնպես օգտվում են բացերից, եկեք այդ բացերը օրինականցնենք, ոչ թե շտկենք այդ բացերը, որ մարդիկ այդ հնարվորությունը չունենան խուսափել պարտադիր ծառայությունից»։

04/10/2020 13:41Armenia has not struck Azerbaijan yet but if it does the consequences for Azerbaijan will be terrible: Armenia’s DMDespite the shelling of Armenian civilian settlements of Vardenis region with the usage of artillery and UAVs, no strike has been inflicted to Azerbaijan from the Armenian territory either from artillery or rockets, Armenia’s Defense Minister David Tonoyan told Zinuzh program.
04/10/2020 13:21Azerbaijani military-political leadership lies about bombardment of their settlements from Armenian territory: Defense MinisterThis was stated by Armenia’s Minister of Defense Davit Tonoyan during interview to Zinuzh Media.
04/10/2020 13:14Stop until it’s too late: Artsakh President to Azerbaijani leadership“But now, I have ordered to temporarily stop the strikes to avoid casualties among the civilian population,” he said, adding that strikes on military facilities of the adversary will continue if it does not end the attack on Armenian civilian facilities.
04/10/2020 12:41Artsakh army downs 3 warplanes, 2 tanks in southern direction: MOD spokespersonThis was reported by Armenia’s Ministry of Defense spokesperson Shushan Stepanyan.
04/10/2020 12:14Stepanakert under bombardment again: MOD representative"Destructions and injured among civilians reported," Hovhannisyan said.
04/10/2020 12:06Small part of ammunition seized from the Azerbaijani armed forces (photos)Small part of ammunition seized from the Azerbaijani armed forces
04/10/2020 11:33Azerbaijan targets civilian settlements with internationally banned weapons: Defense Army (video)The Artsakh army inflicts powerful strikes to the important military facilities deployed in Azerbaijan’s deep rear.
04/10/2020 11:18No fire shot in the direction of Azerbaijan from Armenia's territory: MODThis was reported by MOD spokesperson Shushan Stepanyan.
04/10/2020 11:01Karabakh’s Defense Army to target Azerbaijan’s large military facilities: Artsakh president warns“Despite the numerous warnings Azerbaijan’s terrorist army continued targeting peaceful population of Stepanakert using Polonez and Smerch systems,” Artsakh president Arayik Harutyunyan stated.
04/10/2020 10:53Gyanja military airport wiped out: Artsakh president spokesperson"Gyanja airport does not exist any more. Number one," Artsakh President's spokesperson Vahram Poghosyan reports
04/10/2020 10:28Civilian facilities targeted in Stepanakert: Artsrun HovhannisyanAzerbaijani forces again target civilian facilities in Nagorno Karabakh's capital Stepanakert.
04/10/2020 09:43Artsakh President returns from frontline, says witnessed enthusiasm, courage and heroism everywhere (photos)I was in different sectors – enthusiasm, courage and heroism was everywhere. Our victory is unstoppable as the behavior displayed by our defenders is an exclusive manifestation of collective strength of the Armenian people.
04/10/2020 09:30Enemy prepares an attack: Defense ArmyArtsakh Defense Army reports that the analysis of adversary's actions shows that the later is preparing an attack.
04/10/2020 08:11Shooting along frontline in Karabakh continues: MOD spokespersonShe said in some sectors low intensity fire from artillery is being held.
04/10/2020 00:15Armenia's PM, Germany's Chancellor Angela Merkel have phone conversation, discuss developments in KarabakhArmenia’s PM briefed on the developments in the onflict zone, stressed about participation of Turkish militaries in hostilities and about evidences of transportation of mercenaries and militias by Turkey to Azerbaijan.