07/04/2026 19:28ՔՊ-ն ընդունեց «Ընտրական օրենսգրքում» փոփոխությունների նախագիծըՔՊ-ն արտահերթ նիստ էր գումարել։
07/04/2026 18:58«Անիրատեսական պնդում է, իրանական քաղաքակրթությունը ոչ մի նվաճող չի կարողացել ոչնչացնել». Իրանագետը՝ Թրամփի սպառնալիքների մասինՄոնղոլները ևս կարծում էին, թե կոչնչացնեն այս քաղաքակրթությունը։
07/04/2026 17:58Լավագույն սոցհարցումը հունիսի 7-ին է. Միկոյան«Մենք ունենք մեր հարցումները և շարունակում ենք մեր գործը»,- ասել է Միկոյանը։
07/04/2026 16:42Այսօր երեկոյան մի ամբողջ քաղաքակրթություն կոչնչանա. Թրամփի հայտարարությունը՝ Իրանի մասինԱյսօր երեկոյան մի ամբողջ քաղաքակրթություն կոչնչանա՝ այլևս երբեք չվերականգնվելով։ Ես չեմ ուզում, որ դա տեղի ունենա, բայց հավանաբար տեղի կունենա։
07/04/2026 16:08Մայրության բերկրանքին սպասող կանանց օրհնության կարգ` Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ մայր եկեղեցում. ՖոտոշարքԱվետման տոնի առիթով։
07/04/2026 16:04Եթե դուք հետևեիք Սամվել Կարապետյանի հորդորին և օր առաջ ավարտեիք պատերազմը, կփրկվեր 3500 հայորդու կյանք. Նարեկ ԿարապետյանԵթե հետևեիք նրա հորդորին և չլինեիք այսպես ինքնավստահ անհեռատես, օր առաջ կավարտվեր պատերազմը, և հայտնի պայմաններով կպահվեր Հադրութը, Շուշին, Լաչինը, Քարվաճառը։
07/04/2026 14:37Ալեն Սիմոնյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վալենտինա Մատվիենկոյի հետԱլեն Սիմոնյանը շնորհավորել է ռուս գործընկերոջը ծննդյան տարեդարձի առթիվ:
07/04/2026 13:46Սպասվում է ձյուն, բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիությունԱպրիլի 8-10-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 24-27մ/վ արագությամբ։
07/04/2026 12:44Սա նախադեպ չունեցող քայլ է․ Վարդևանյանը՝ ընտրական օրենսգրքի հրատապ փոփոխությունների մասին (Տեսանյութ)Այս պահին լծակներ ունեն, բանեցնում են, բայց սա խոսում է մի բանի մասին, որ փոփոխությունները գալիս են։
07/04/2026 11:07Բարկացած եմ փոքրիկ խմբակի ղեկավարի պահվածքից, խայտառակ եղավ Մոսկվայում. ժամանակն է ուժեղ Հայաստանի. Սամվել ԿարապետյանՔվեարկելով Նիկոլի օգտին՝ դուք կստանաք աղքատություն և թշնամանք ռուսների հետ, բևեռացում և տնտեսության փլուզում։
07/04/2026 10:48ՔՊ-ական Անդրանիկ Քոչարյանը ներողություն է խնդրելՑավում եմ, որ պատասխանս տարակարծությունների և շահարկումների տեղիք է տվել, ինչի համար ներողություն եմ խնդրում։
07/04/2026 10:32Մայրության և գեղեցկության օրվա առթիվ շնորհավորում եմ մեր հերոսածին մայրերին. Սերժ ՍարգսյանՀՀ երրորդ նախագահը շնորհավորել է։
07/04/2026 10:17«Գնա, որ գնան». ՀՀԿ-ն քաղաքացիներին կոչ է անում գնալ ընտրություններինՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը 4 կոնցեպտուալ առաջարկ է ներկայացրել ընդդիմությանը։
07/04/2026 09:45Երևանում և մարզերում էլեկտրաէներգիայի անջատումներ են սպասվում«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը հորդորում է հետևել էլեկտրաանվտանգության կանոններին:
07/04/2026 09:09Զինվորների մայր նախարարը «մեծ ցավ է ապրել» ՔՊ-ականի հայտարարության համար․ «Բանակում ծառայում են մեր լուսավոր տղաները»Բարի ծառայություն մեր բոլոր զինվորներին և հաջող ուսումնառություն մեր տղաներին։

17/03/2026 15:41Шокирующий инцидент в Ереване: у школы мужчина приставал к детямСовершившим деяние является 20-летний Арман О., житель Еревана.
17/03/2026 14:57Министр внутренних дел Армении подтвердила, что попавшего в реанимацию годовалого ребенка избила мачехаВозбуждено дело о покушении на убийство, и лицо, подозреваемое в совершении этого деяния, было немедленно задержано и передано в Следственный комитет.
17/03/2026 14:46Какого-либо необычного притока иранских армян в Армению не наблюдается — Заре СинанянЗаре Синанян также заявил, что не получал указаний предупреждать структуры диаспоры воздерживаться от затрагивания темы Арцаха.
17/03/2026 14:25ЕС приходит «защитить» власть Пашиняна — Сурен СуренянцВ демократическом государстве легитимность выборов должна основываться на свободном волеизъявлении граждан и доверии к национальным институтам, а не на поддержке внешних политических центров.
17/03/2026 14:16«Была ситуация, которой не должно было быть»: Андреасян опровергла информацию о том, что Гзоян уволили из-за проблем со строительствомОтметим, что Эдита Гзоян была освобождена от должности директора Музея-института Геноцида после того, как подарила вице-президенту США книгу об Арцахе.
17/03/2026 13:25Почему мы не летим на Луну: Никол Пашинян раскрыл причину (видео)«За всю тысячелетнюю историю Армения никогда не планировала, и, к сожалению, сегодня также не планирует полет на Луну», — заявил премьер-министр Никол Пашинян.
17/03/2026 12:37Супруга Сейрана Оганяна подала в суд на Общественное телевидениеИск Хачатряна касается защиты чести и достоинства от публично выраженной клеветы.
17/03/2026 12:33«Это поможет избежать неприятных ощущений»: Артур Гамбарян обратился к судьям, принявшим к рассмотрению иски лишенных сана священнослужителей, с предложением«Ни один светский суд не обладает компетенцией определять, является ли религиозный лидер "вселенским" или нет.
17/03/2026 12:08Центробанк Армении сохранил ставку рефинансирования на уровне 6,5%Ставка привлечения денежных средств 5.00 %.
17/03/2026 11:49ЕС направит в Армению группу быстрого реагирования для противодействия гибридным угрозам — КалласРанее комиссар ЕС по вопросам расширения Марта Кос заявила, что Европейский союз готов выделить Армении 12 млн евро для противодействия ожидаемым гибридным угрозам в преддверии выборов.
17/03/2026 10:11Добро пожаловать в климатическую весну, год выдался отличным — Суренян (видео)И динамика температур, и количество осадков полностью нам на пользу.
17/03/2026 09:57В Армении дороги в основном проходимыАвтодорога Степанцминда-Ларс закрыта для всех типов транспортных средств.
16/03/2026 20:29Кандидатом в премьер-министры от блока «Армения» выдвинут Роберт КочарянОб этом некоторое время назад заявила депутат парламентской фракции «Армения» Анна Григорян.
16/03/2026 20:00«У нас нет мишеней в оппозиционном поле, наша единственная мишень — действующая власть»: Ишхан Сагателян«Обращаюсь к оппозиционным силам: у нас нет мишеней в оппозиционном поле. В оппозиционном поле у нас есть партнёры по борьбе — как сегодняшние, так и будущие».
16/03/2026 19:51Партия «Наследие» примет участие в выборахПо словам Раффи Ованнисяна, не стоит перегружать политическое поле отдельными участиями, тем более что он сам не испытывает стремления становиться кандидатом на пост премьер-министра.