11/02/2026 10:26Վերադարձված 60 մլրդ 867 մլն դրամ արժեքով հողամասեր, մանկապարտեզների մասնաշենքեր, պուրակներ, մշակույթի տուն. ամփոփվել է Արարատի մարզի դատախազության 2025-ի աշխատանքըՎարդապետյանն Արարատի մարզի դատախազին և դատախազության դատախազներին տվել է մի շարք հանձնարարականներ։
10/02/2026 22:44«Կոնֆլիկտի միջավայրում այդ խնդիրը անլուծելի է». Փաշինյանը՝ Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վերադարձի մասինՓաշինյանը կրկին պնդեց, թե հարցի լուծումը խաղաղությունն է։
10/02/2026 11:49Հակակոռուպցիոն կոմիտեի կոլեգիայի նիստում ամփոփվել են 2025 թվականի արդյունքները. լավագույն ծառայողներին պարգևագրեր են հանձնվելԱշխատանքային գործունեության ընթացքում նշանակալի ցուցանիշների և մասնագիտական բարձր պատրաստվածության համար մի շարք ծառայողներ Կոմիտեի նախագահի կողմից պարգևատրվել են մեդալներով, ինչպես նաև շնորհվել են արտահերթ դասային աստիճաններ:
10/02/2026 11:19Արտաշատի համայնքային ոստիկանները շնամարտ կազմակերպելու դեպք են բացահայտելԿազմված փաստաթղթերը ներկայացվել են նախաքննական մարմին։
10/02/2026 10:42Դատական օրենսգրքի փոփոխությունների առկա խմբագրումը չի քննարկվել դատավորների հետ, չեն հայցվել մասնագիտական համայնքների դիրքորոշումներըՕրենքի ընդունման պայմաններում ցածր շեմի ու երաշխիքների բացակայությամբ հարուցված կարգապահական վարույթները խոցելի են լինելու օրինականության համատեքստում:
10/02/2026 10:14Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Իշխան Սաղաթելյանից հօգուտ ՀՀ-ի բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքեր2 միլիոն 914 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել։
09/02/2026 18:54Նախընտրական քարոզչության ժամանակահատվածն է մայիսի 8-ից հունիսի 5-ը. ԿԸՀԿուսակցության, կուսակցությունների դաշինքի ընտրական ցուցակներում ընդգրկված պատգամավորի թեկնածուներն իրենց գույքի և եկամուտների մասին հայտարարագիր Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով ներկայացնում են մինչև մայիսի 13-ը:
09/02/2026 18:22Տեր Գարեգին քահանա Արսենյանի խափանման միջոց տնային կալանքը վերացվեցԽափանման միջոց է սահմանվել վարչական հսկողությունն ու չբացակայելու արգելքը։
09/02/2026 16:40Դատարանը վարույթի հանրային մասնակցի վրա պարտականություն է դրել վերացնել քննիչի որոշումը. Արագածոտնի թեմի քահանաների պաշտպանՈրոշումը քննիչի կողմից առհասարակ չէր պատճառաբանվել:
09/02/2026 13:29ԱՄՆ փոխնախագահը հնարավորություն ունի ապահովելու մեր բոլոր գերիների անհապաղ ազատ արձակումը հենց իր այցի ժամանակ. Արտակ ԲեգլարյանԱյսօր՝ ժամը 17:00-ին, Բաքվում ապօրինաբար պահվող հայ գերիների ազատ արձակման պահանջով հավաք տեղի կունենա ՀՀ նախագահի նստավայրի դիմաց։
09/02/2026 11:47Օրենքը դատավորի առջև դուռ է փակում, որ մտնի եկեղեցական կյանք, դուք պատմական սխալ եք թույլ տվել. փաստաբանը՝ տիրադավ Արման Սարոյանի հայցը վարույթ ընդունած դատավորինՓաստաբան, Մայր Աթոռի ներկայացուցիչ Արա Զոհրաբյանը հայտարարեց, որ կարգալույծ Արման Սարոյանը Մասյացոտնի թեմի հաշիվներից բանկային գործարքներ է կատարել ու դա արել է դատարանի որոշման հիման վրա։
09/02/2026 10:32ՄԻՊ աշխատակազմն աշակերտների է հյուրընկալելՔննարկվել են երեխաների իրավունքներին առնչվող մի շարք կարևոր հարցեր։
07/02/2026 18:41Թրաֆիքինգի մեղադրանքով հետախուզվողին հայտնաբերել են ԵրևանումԽափանման միջոցը՝ կալանք։
07/02/2026 10:23Գլխավոր դատախազն ընդունել է Դատախազությունում մասնագիտական պրակտիկա անցնող ուսանողներինԴատախազության գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Լալա Բեգոյանը ներկայացրել է պրակտիկանտների իրավունքները, պարտականություններն ու էթիկայի կանոնները:
06/02/2026 21:48«Թվային կոնցլագերի վերածվող Հայաստանում այդ սարքերի միջոցով իրականացվում է ապօրինի գաղտնալսում». Աշոտյանի զգուշացումը տնային կալանքի տակ գտնվող քաղբանտարկյալներին«Գաղտնալսման վտանգի մասին քանիցս բարձրաձայնել եմ»։

18/06/2019 18:42Court hearing of Kocharyan and other’s case to continue tomorrowThe court hearing over ex-president Robert Kocharyan and other’s case will continue tomorrow at 9.15 a.m.
18/06/2019 16:36Vahe Grigoryan elected judge of Constitutional CourtNinety-nine lawmakers voted for his candidacy, 22 voted against him.
18/06/2019 16:11Judge examining Kocharyan’s case denies petition for his recusalThis demand was first voiced by ex-president’s defense team and later by the opposite side which voiced doubts about the objectiveness of the judge.
18/06/2019 15:19Armenia’s parliament elects Constitutional Court judgeChairman of the NA’s Calculating Committee Vahagn Hovakimyan said the voting will last till 4 p.m.
18/06/2019 11:43Judges do not have friends: Vahe Grigoryan about having friends in My Step factionI do not hide the fact that I have many friends in My Step faction, in different political parties and groups. There is nothing strange in it.
18/06/2019 10:48Ex-lawmaker Manvel Grigoryan to remain in custodyThe defenders of the ex-lawmaker appealed the May 2 decision of judge of the Yerevan court of general jurisdiction Mnatsakan Martirosyan.
17/06/2019 18:45Conscript receives gun wound to his eye in Artsakh, fellow serviceman arrestedFellow conscript H. Galstyan has been arrested suspected in committing the crime.
17/06/2019 14:10All equal before law: NA speaker on PAP leader’s invitation to show up to Investigative Committee“What does it mean ‘trend’? In the same way ex-presidents, prime minister many high-ranking officials are being invited. Eventually, all are equal before law.
17/06/2019 13:52End of judicial reforms to make philosophy of revolution complete: Armenia’s FM“We will cling to work to move forward with the reforms without any delays. This cooperation is very valuable. The end of the judicial reforms will make complete the whole philosophy of revolution,” Mnatsakanyan said.
15/06/2019 14:59No instruction by PM to reveal noisy cases once in a week or month: NSS director“It is inevitable, as there are people, group of peoples, who violate law. The NSS will reveal such cases irrespective whether this people are representatives of ruling power or opposition or have no reference to politics,” he said.
15/06/2019 13:26Ex-lawmaker Manvel Grigoryan passes all medical examinations, health condition to be assessed upon receiving answersAs to whether the answers will clarify whether he will stay in the hospital or be transported to penitentiary institution, Gnuni said that they are not the ones to decide whether he will stay or not.
15/06/2019 13:06Criminal case instituted over fire shot at Lusahovit community headWorks are being carried out to reveal all the circumstances of the case and discover the shooter.
14/06/2019 21:20Prosecutor warns against threats addressed to judges“In essence, we have heard formulations sounding as threats about staying away of the case to avoid responsibility in future. We find that the judge must be independent and not be subjected to pressures, such formulations and make objective decision,” Baghdasaryan said.
14/06/2019 21:08Criminal Court of Appeal judge to publish decision on his recusal on June 18Judge of the Criminal Court of Appeal Armen Danielyan went to consultation room to make a decision over the petition submitted by representative of successor of the victim of March 1 and others.
14/06/2019 16:43Robert Kocharyan’s France-based lawyer urges judge’s recusal, says he has too low rating to examine the case“The examination of the case must be entrusted to the judge with higher rating,” he said, adding that his recusal will make both sides calm down.