26/12/2025 14:34Ֆրանսիայի կողմից հետախուզվողը հայտնաբերվեց Բագրատաշենի անցակետումՀետախուզվողի հայտնաբերման մասին տեղեկացվել է ՀՀ-ում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոյին։
26/12/2025 13:35Երևանի քրեական ոստիկաններն հայտնաբերել են մեթամֆետամին և մարիխուանաՏղամարդու խուզարկությամբ հայտնաբերվեց զիպ փականով պոլիէթիլենային տոպրակ, որի մեջ եղած մեթամֆետամինի նմանվող զանգվածը կշռում էր 201 գրամ։
26/12/2025 10:52ՊՆ պաշտոնատար անձինք մեղադրվում են խոշոր չափերի հափշտակության և դրա օժանդակության մեջ. քրվարույթով նախաքննությունն ավարտվել էՔրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել է, և վարույթի նյութերը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել են ՀՀ հակակոռուպցիոն դատարան:
26/12/2025 10:26Ամուսինները բռնություն գործադրելով կատարել են խոշոր չափերով հափշտակություն. քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է. ՔԿՄասնավորապես՝ 2025 թվականի մայիսի 18-ին ամուսիններն այցելել են իրենց ծանոթի բնակության վայր և խաբեությամբ ներս մտել բնակարան, որից հետո Ե.Ն.-ն բռնելով Մ.Ա.-ի պարանոցից պահանջել է լուռ մնալ՝ այդ ընթացքում ներս թողնելով նաև կնոջը՝ Ա․Հ․-ին։
25/12/2025 20:01«Լրագրողը չպետք է զրկվի իր գործունեությունն իրականացնելու հնարավորությունից լոկ այն պատճառով, որ նրա հարցը դուր չի եկել պատգամավորին». Հայաստանի ժուռնալիստների միությունԵթե անգամ այդ պատգամավորը Հայկ Կոնջորյանն է։
25/12/2025 19:11«Տարոսը մյուս քաղբանտարկյալներին». Արսեն Ղուկասյանի նկատմամբ սահմանված տնային կալանքը վերացվեցՀոկտեմբերի 31-ից գտնվում էր տնային կալանքի տակ։
25/12/2025 18:28Վիգեն Էուլջեքչյանի ներկայացուցիչը հայտարարել է, որ Կարմիր խաչի ներկայացուցիչները տեսակցել են նրանԼուսիանա Մինասյանը հայտարարություն է տարածել։
25/12/2025 17:00Բռնի տեղահանությունից հետո Արցախում մնացած վերջին բնակիչներից Կարեն Ավանեսյանը դատապարտվել է 16 տարվա ազատազրկմանԱվանեսյանը մեղդրվում է «ահաբեկչության և այլ հատկապես ծանր հանցագործություններ» կատարելու մեջ։
25/12/2025 16:15Աշոտ Մինասյանն ունի առողջական լուրջ խնդիրներ, և կալանավորումը անհամատեղելի է այդպիսի խնդիրների պարագայում. Գառնիկ ԴանիելյանՑավով եմ արձանագրում, որ այն, ինչ չի հաջողվել թշնամուն, արվում է այս իշխանությունների ձեռամբ:
25/12/2025 16:11Արշակ Սրբազանի կալանքի դեմ պաշտպանի վերաքննիչ բողոքը կքննի Վերաքննիչ քրեական դատարանի նախագահ Վաչե ՄարգարյանըՎստահ եմ հարցնելու եք, թե ինչ ակնկալիքներ ունեմ։
25/12/2025 15:09Դավթաշենի կամրջի վրա հանդիպակաց երթևեկող վարորդը հայտնաբերվել և տուգանվել էՄեքենան տեղափոխվել է պահպանվող հատուկ տարածք։
25/12/2025 14:58Բացահայտվել է նոր «զանգերի կենտրոն», հայտնաբերվել է հանցավոր ճանապարհով ստացված 80 հզր դոլար գումարՔրեական վարույթի նախաքննությունը շարունակվում է՝ հանցավոր կազմակերպության ղեկավարների և անդամների ինքնությունը պարզելու, նրանց արարքներին քրեաիրավական գնահատական տալու ուղղությամբ:
25/12/2025 14:08Որոշվել է 5 ծառայողի նկատմամբ կիրառել «Ոստիկանությունից ազատում» կարգապահական տույժըՆԳՆ կարգապահական հանձնաժողովի՝ 2025 թվականի վերջին նիստը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 24-ին:
25/12/2025 12:58Մասիվցի Ժիրոն, Արտաշատցի Կիկոսը և Աֆոն կալանավորվել են. Նախաքննությունն ավարտվել էՎերջիններիս վերաբերյալ քրեական վարույթը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է հսկող դատախազին:
25/12/2025 12:40Երևանում ապօրինի թմրաշրջանառության դեպք է բացահայտվելԵրևանի բնակիչ վարորդը և օտարերկրացի ուղևորները ներկայացվել են նախաքննական մարմին:

07/02/2019 12:17Robert Kocharyan to remain in custody: court denies the appealProsecutor General office official Vahagn Muradyan told the reporters that Kocharyan will remain in custody.
06/02/2019 16:34Court of Appeal lifts arrest of former chief investigator of March 1 case Vahagn Harutyunyan“We have not received the decision of the court yet, but I think that the Court of Appeal has referred to the total violation of defense right by the first instance court,” attorney Mihran Poghosyan said, speaking to Aysor.am.
06/02/2019 11:24Armenian government formed with violation of Constitution: Edmon MarukyanIn the statement Marukyan stresses that the formation of the government unlike other bodies of the executive power has a peculiar order and it begins with the appointment of the Prime Minister and continues with the appointment of the ministers.
04/02/2019 19:27Court to voice decision over Kocharyan’s team complaint on February 7The examination launched today from 12.00 a.m. Speaking to reporters, team member Hayk Alumyan said that a full trial took place.
04/02/2019 15:08Life convict declares hunger strike, demands meeting with justice ministerThe relatives of the convict claim that six days have passed while no one from Ombudsman’s office has come to visit him.
04/02/2019 10:45Court to continue examination of Kocharyan’s team complaint todayThe complaint refers to the January 18 decision of the first instance court which ahs upheld the petition of the Special Investigation Service and prolonged the arrest of the second president for two months.
02/02/2019 23:36Suspect in theft from Baghramyan 26 discoveredThe photo reporter says the suspect is a woman working there. Her name is not unveiled due to investigation interests.
02/02/2019 15:21First parameters of crashed SU-25 fighter's black box decodedOnly one parameter has been decoded. During the flight tens of parameters are being registered. The investigative body has applied to the corresponding Russian professional bodies, the information from the black box has been provided to them and only one of the parameters has been received.
01/02/2019 22:52ECHR registers complaints filed by Kocharyan’s defense team, to start examination at the earliest opportunityOne of the complaints relates to the Point 2 and 3 of Article 6 of the European Convention which relates to the presumption of innocence and violation of defense right and to the selection of detention as Kocharyan’s preventive measure.
01/02/2019 19:440038 order has no provision to be ashamed of: Robert Kocharyan speaks in courtAttorney Hayk Alumyan said after the court hearing that Kocharyan’s speech lasted for 2 hours during which he presented the situation created after February 23, 2008.
01/02/2019 14:45NSS to become political body if turned into ministry: NSS directorIf the NSS minister is a political figure and be engaged in politics he will push forward and defend the interests of his political force.
01/02/2019 14:10Yerevan Fund restores 1 billion 807 million AMD loss“In the sidelines of the case 1 billion 807 million AMD loss was reported which was completely restored by the Yerevan Fund,” Vanetsyan said.
01/02/2019 14:05NSS to make statement on Kocharyan’s property after investigation ends: Artur Vanetsyan“A criminal case has been filed and an investigation is underway. The NSS investigative department will come up with a statement over the results of the investigation,” Vanetsyan said.
01/02/2019 12:37Investigation over SU-25 crash in Armenia’s Shirak continuesThe jet crashed while implementing a training flight. Two pilots – deputy colonel Armen Babayan and mayor Movses Manukyan died as a result of the accident.
01/02/2019 11:06Coins stolen from Baghramyan 26 returnedOn January 31 information has been received that the stolen coins are in their places. The investigation is underway.