02/04/2024 13:02Անցկացվում են ՀՀ ուսանողական մարզական 25-րդ խաղերըՈւսանողական խաղերի շրջանակում արդեն անցկացվել է նաև բազկամարտի առաջնությունը: Մրցաշարին 14 համալսարանների շուրջ 120 ուսանողներ են մասնակցել:
02/04/2024 12:12Հենրիխ Մխիթարյանն «Էմպոլի»-ի հետ խաղից հետո իր խաղաշապիկը նվիրել է հայ երկրպագուինՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը «Ինտեր»-«Էմպոլի» խաղից հետո իր մարզաշապիկը նվիրել է հայ երկրպագուին:
01/04/2024 22:53Երևանում կանցկացվի սամբոյի Աշխարհի գավաթի մրցաշարը․ ֆեդերացիան ներկայացրել է հավաքականների կազմերըՀրապարակվել են հավաքականների կազմերը։
01/04/2024 13:425 հայ ծանրորդ Թաիլանդում կմասնակցի վարկանիշային աշխարհի գավաթինԿանանց մրցաշարում Հայաստանը ներկայացուցիչ չի ունենա:
30/03/2024 18:14Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի 26-րդ տուրում կայացել է «Ալաշկերտ»-«Արարատ» հանդիպումըԱռաջին խաղակեսում դուբլի հեղինակ դարձավ «Ալաշկերտից» Գուստավո Մարմենտինին։
30/03/2024 17:31Շվեյցարիայում քննարկվել են Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի ռազմավարությանը առնչվող հարցերԱրթուր Նազարյանն այցելել է Շվեյցարիայում գտնվող ՖԻԲԱ-ի գրասենյակ:
29/03/2024 15:36Ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունը տեղի կունենա ԵրևանումԾանրամարտի միջազգային ֆեդերացիան որոշում ընդունեց 2027 թվականի աշխարհի առաջնության անցկացման իրավունքը տալ Հայաստանին:
28/03/2024 12:56Սամբոյի աշխարհի գավաթն ամեն տարի կանցկացվի Հայաստանում«Թիմերը պատրաստ են աշխարհի գավաթին: Մեզ համար սա մեծ ստուգատես է Եվրոպայի եւ աշխարհի առաջնություններից առաջ»։
27/03/2024 20:52Հայաստանն աշխարհի ամենաշախմատային երկիրն է․ ՏերեխովԻնչպե՞ս է շախմատն այդքան հայտնի դարձել ընդամենը 3 միլիոն բնակչություն ունեցող երկրում։
27/03/2024 15:55Ադրբեջանի հավաքականը հրաժարվել է գալ ԵրևանՄրցաշարին մասնակցելուց հրաժարվելու հիմնական պատճառը «հնարավոր սադրանքներն են» մարզիկների նկատմամբ։
27/03/2024 14:11Հայաստանն անվտանգության երաշխիքներ է խոստանում սամբոյի աշխարհի գավաթի ռուս և ուկրաինացի մարզիկներինԱպրիլի 4-5-ը Երևանում կայանալիք սամբոյի աշխարհի գավաթի խաղարկությանը կմասնակցեն ինչպես ռուս, այնպես էլ ուկրաինացի մարզիկներ։
27/03/2024 13:55Հայտնի են Եվրո-2024-ի բոլոր մասնակիցներըՖուտբոլի Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնությունը կկայանա Գերմանիայում՝ հունիսի 14-ից հուլիսի 14-ը։
27/03/2024 10:28Կարևորն արդյունքն է, իսկ այն բացասական է. ՊետրակովԿարող եմ ասել, որ ֆուտբոլիստների խաղից գոհ եմ։
26/03/2024 15:04Հայտնի են Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստների խաղային համարները Չեխիայի դեմ խաղումՉեխիա - Հայաստան խաղը կկայանա Պրահայում և կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 23։00-ին։
26/03/2024 14:532025թ. բասկետբոլի Մ20 Եվրոպայի Բ դիվիզիոնի առաջնությունը կկայանա ԵրևանումՀԲՖ գլխավոր քարտուղար Արթուր Նազարյանի խոսքով՝ մրցաշարը լինելու է մինչև օրս Հայաստանում անցկացված ամենամեծ միջազգային իրադարձությունը թիմային մարզաձևերի շրջանում:

25/03/2011 16:58Russia national football team arrives in YerevanThe team has stopped at the Golden Tulip Hotel Yerevan. They are scheduled to hold training at Vazgen Sargsyan Republic Stadium at 05:30pm.
25/03/2011 12:18Levon Aronian wins Amber TournamentLevon Aronian drew with Sergey Karjakin, scored one point and won the tournament with 15.5 points.
24/03/2011 15:11Levon Aronian wins blindfold tournament ahead of scheduleBefore the last round, Aronian has already won the champion’s title in the blindfold tournament where he has scored 8 points.
24/03/2011 14:12Agzamov Memorial: Tigran L. Petrosian in leadGM Tigran L. Petrosian has scored 5 points out of 6 and is leading the table at G. Agzamov Memorial chess tournament in Tashkent, Uzbekistan.
23/03/2011 19:46Boris Ignatev: “Shakhtyor’s” game depends on Mkhitaryan”The former chief coach of the National Russian Football team Boris Ignatev gave an interview to “Rusfootball” before the Armenia – Russian meeting.
23/03/2011 15:44Tigran L. Petrosyan is not the leaderGrandmaster Tigran L. Petrosyan in the 5th round of the memorial tournament being held in Tashkent played a drawn game with Mikhail Rois (Israel).
23/03/2011 14:50Aronian vs Kramnik: Aronian scores 1.5 pointsAronian beat ex-World Champion Vladimir Kramnik in the blindfold game and drew with him in the rapid game in Round 9 at the Amber Tournament.
23/03/2011 12:25US$ 16 million credit for Armenian villagesWB approved a US$ 16 million credit for the Community Agricultural Resource Management and Competitiveness Project for Armenia.
22/03/2011 16:47Agzamov Memorial: Tigran L. Petrosian scores 3.5 pointsTigran L. Petrosian drew with GM Evgeny Alekseev (Russia) in Round 4 at G. Agzamov Memorial chess tournament in Tashkent, Uzbekistan.
21/03/2011 13:08Armenian judo national team to be back on March 22The second competition day ended in the European Youth Judo Championships in Antalya. One Armenian judoist took the 7th place and 3 the 9th place.
21/03/2011 11:43Levon Aronian beats world championMarch 21 is a rest day in the tournament. Aronian will play with Vladimir Kramnik on March 22.
19/03/2011 14:49Levon Aronian suffers first defeat at Amber TournamentAronian leads the table with 8.5 points with combined results at Amber Rapid and Blindfold Chess Tournament in Monte Carlo.
19/03/2011 13:35Tigran L. Petrosian at Agzamov MemorialArmenian GM Tigran L. Petrosian beat Uzbek chess player Khailaev in Round 1 of Georgy Agzamov Memorial Tournament in Tashkent, Uzbekistan.
18/03/2011 10:56Levon Aronian beats Azerbaijan’s Vugar GashimovLevon Aronian beat Azerbaijan’s Vugar Gashimov in blindfold and rapid games in Round 5 at Amber Rapid and Blindfold Chess Tournament in Monte Carlo.
17/03/2011 14:27Krikor Sevag Mekhitarian in ReykjavikArmenian GM Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil) scored 6 points out of 9 and took the 28th place among the 166 participants in Reykjavik Open.