29/02/2024 21:01Մակրոնը մասնակցել է Սեն Դենիում Օլիմպիական ավանի բացման արարողությանըՕլիմպիական ավանի կառուցման համար ծախսվել է 4,5 միլիարդ եվրո։
27/02/2024 10:19Գրոսմայստեր Հրանտ Մելքումյանը հեռանում է Հայաստանի շախմատի հավաքականիցՀայաստանի շախմատի հավաքականի երկարամյա անդամ Հրանտ Մելքումյանը հեռանում է հավաքականից:
26/02/2024 23:06Սերժ Սարգսյանը Հայաստանի շախմատի մարզային ֆեդերացիաների ներկայացուցիչների հետ է հանդիպելՀայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից են հայտնում։
26/02/2024 14:49Հայաստանի ներկայացուցիչը՝ WKF կարատեի 1 Youth League մրցաշարի հաղթողԸնդ որում, կատա մրցաձևի աղջիկների պայքարում Հայաստանն առաջին անգամ է ոսկե մեդալ նվաճում WKF պաշտոնական մրցաշարում:
26/02/2024 11:50«Բոլորիս հայացքները դեպի Փարիզ՝ դեպի Օլիմպիական բարձունքներ». Գագիկ Ծառուկյանն ընդունել է չեմպիոններին (Տեսանյութ)Աշխարհի ու Եվրոպայի առաջնություններից նրանք Հայաստան են բերել 30-ից ավելի մեդալ, որոնցից մեծ մասը՝ ոսկի:
25/02/2024 21:22Մաղթում եմ, որ հայոց եռագույնը մշտապես ծածանվի աշխարհի ամենահեղինակավոր մրցահարթակների առաջին հորիզոնականներում. ԾառուկյանՍրտանց շնորհավորում եմ մեր մարզիկներին, մարզիչներին ու բոլոր մարզասերներին այս հաղթանակների առիթով։
25/02/2024 21:05Հայաստանի բասկետբոլի հավաքականը հաղթեց Ալբանիայի հավաքականինԵրրորդ և չորրորդ քառորդներում Հայաստանի հավաքականը պահպանեց առավելությունն ու հաղթեց 84:79 հաշվով:
24/02/2024 21:08Մարմնամարզության աշխարհի գավաթ․ Վահագն Դավթյանը՝ «օղակներ» վարժության բրոնզե մեդալակիրԴավթյանը 14,600 միավոր է հավաքել։
22/02/2024 18:45Հենրիխ Մխիթարյանը 144 խաղում դարձել է 26 գոլի և 24 գոլային փոխանցման հեղինակԴարձել է եվրագավաթներում ամենաշատ հանդիպումներ անցկացրած ֆուտբոլիստը ԱՊՀ երկրներից։
22/02/2024 16:01Հայ մարմնամարզիկները սկսում են պայքարն աշխարհի գավաթի երկրորդ փուլումԱշխարհի գավաթի փուլերը վարկանիշային են Փարիզի 33-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի համար:
22/02/2024 14:19«Եվրոպացիները հանուն Արցախի» շարժումը Միջազգային օլիմպիական կոմիտեին կոչ է անում հանդես գալ Փարիզի 2024 թ. Օլիմպիական խաղերին Ադրբեջանի մասնակցության դեմՆամակին պատասխանել է միայն Ֆրանսիայի ազգային օլիմպիական կոմիտեն՝ ընդունելով իրավիճակը և նկատել, որ իր դիրքորոշումը համահունչ է Ֆրանսիայի կառավարության դիրքորոշմանը:
22/02/2024 12:03Նաիր Տիկնիզյանը հրաժարվել է տեղափոխվել թուրքական «Գալաթասարայ»Պատճառը Հայաստանի և Թուրքիայի միջև լարված հարաբերություններն են։
22/02/2024 11:15«Զվարթնոց» օդանավակայանում դիմավորել են հաղթանակով վերադարձած ծանրամարտիկներին․ ԼուսանկարներԾանրամարտի Հայաստանի հավաքականը Սոֆիայում Եվրոպայի ծանրամարտի առաջնությունում նվաճել է 10 մեդալ` 4ոսկե, 3 արծաթե և 3 բրոնզե։
21/02/2024 18:18Գլխավոր մարզիչ Տուխելը կլքի «Բավարիան»Տուխելը «Բավարիայի» գլխավոր մարզիչ է դարձել 2023 թվականի գարնանը։

21/02/2011 15:23Hrant Melkumyan to play in SisliArmenian GM Hrant Melkumyan has been invited by the Sisli club of Istanbul to play in the Turkish Club Championship in the composition of this team.
21/02/2011 15:11Yegishe Melikyan’s contract ceasedOn January 2011 the “Shirak” team of Gyumri signed one year contract with the former football player of the Armenian National team Yeghishe Melikyan.
21/02/2011 13:01Vanes Martirosyan launching on March 19In low mid-weight category in professional boxing, champion in NABA, NABO, WBA International Vanes Martirosyan will have his coming fight on 19 March.
19/02/2011 14:04Gor Airapetian Champion of Central Federal District of RussiaIM Gor Airapetian scored 7 points out of 9 and won the first prize and the title of the Champion of Central Federal District of Russia in Pushchino.
18/02/2011 13:19Women's Championship: Alina Balaian comes secondYoung Armenian chess player Alina Balaian scored 5 points out of 7 and took the 2nd prize in the Women's Championship in Saint-Petersburg, Russia.
17/02/2011 17:48Armenian chess players fulfill international normsFM Ovik Hayrapetian has fulfilled a Grandmaster norm, Hovhannes Gabuzyan and Vahe Baghdasaryan – International Master norm in the Aeroflot Open.
17/02/2011 17:27Aeroflot Open: David Shahinyan wins Tournament CDavid Shahinyan scored 8 points out of 9 and took the first prize in Tournament C.
17/02/2011 17:18Aeroflot Open: Tigran Kotanjian wins Tournament BIn Tournament B of the Aeroflot Open GM Tigran Kotanjian scored 7 points out of 9.
17/02/2011 17:07Tigran L. Petrosian scores 5.5 pointsAeroflot Open: GM Tigran L. Petrosian scored 5.5 points, GM Sergei Movsesian - 5, GM Avetik Grigoryan – 4.5, GM Krikor Sevag Mekhitarian – 3.5 points.
16/02/2011 15:04Aeroflot Open: Kotanjian stays in lead in Tournament BGM Tigran Kotanjian has scored 6.5 points out of 8 and is leading the table before the last round of Tournament B.
16/02/2011 14:48World Blitz Championship Qualification Tournament due Feb. 17World Blitz Championship Qualification Tournament will be held straight after the end of the Aeroflot Open, on February 17, 2011 in Moscow.
16/02/2011 13:44“Pyunik” treats “Apollo” cruelly“Pyunik”of Yerevan in the frameworks of the training meetings in Cyprus passed the last control meeting with “Apollo" team.
16/02/2011 13:27“Gandzasar” to play with “Anzhi”, “Alitin Nasir” and “Mers”As we have already informed you before at the match of “Turkmenbashi Cup” Armenia will present its “Gandzasar” team of Kapan.
15/02/2011 16:45Armenian chess players at Aeroflot OpenGM Tigran L. Petrosian has scored 4.5 points, GMs Sergei Movsesian and Avetik Grigoryan - 3.5, GM Krikor Sevag Mekhitarian - 3 points out of 7.
14/02/2011 15:38Armenian chess players at Aeroflot OpenGMs Sergei Movsesian and Tigran L. Petrosian have scored 3.5 points, Avetik Grigoryan 3, Krikor Sevag Mekhitarian 2.5 points out of 6 in Tournament A.