02/02/2024 21:28Հայաստանի արագ շախմատի առաջնության չեմպիոն՝ Մանուել Պետրոսյան, փոխչեմպիոն՝ Շանթ ՍարգսյանԿանանց մեջ լավագույն արդյունքն է ցույց տվել Աննա Խաչատրյանը:
02/02/2024 17:55ՊՆ կենտրոնական ապարատի ստորաբաժանումները վոլեյբոլի առաջնության են մասնակցում․ Խաղին հետևել է Սուրեն ՊապիկյանըՄրցանակային տեղեր զբաղեցրածներին կպարգևատրեն։
02/02/2024 13:56ՖԻԴԵ-ի դասակարգման աղյուսակում հայ շախմատիստներից առաջատարը Հայկ Մարտիրոսյանն էԿանանց սանդղակում Էլինա Դանիելյանը 53-րդ տեղում է, Լիլիթ Մկրտչյանը` 71-րդ և Աննա Սարգսյանը` 73-րդ:
01/02/2024 15:46Հայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական հանդիպում կանցկացնի Սլովենիայի ընտրանու հետՀանդիպումը՝ հունիսի 4-ին։
31/01/2024 19:44Հայաստանից 4 բռնցքամարտիկ կմեկնի Բուլղարիա` մասնակցելու Ստրանջայի մրցաշարինԱրթուր Մելքումյանի գլխավորությամբ։
31/01/2024 17:39Կանցկացվի Հայաստանի արագ շախմատի առաջնության եզրափակիչ մրցաշարը․ հաղթողը կմասնակցի աշխարհի արագ շախմատի առաջնությանըՄրցաշարը կանցկացվի շվեյցարական մրցակարգով՝ 7 խաղափուլով:
30/01/2024 22:27Նաիր Թիկնիզյանը կարող է տեղափոխվել եվրոպական ակումբՖուտբոլիստի խաղով հետաքրքրված է Եվրոպա լիգայի փլեյ-օֆֆի մասնակից ակումբը
29/01/2024 22:51Հայ երիտասարդ ըմբիշները Մոլդովայում 6 ոսկե, 2 բրոնզե մեդալներ են նվաճելՓայլուն ելույթներ են ունեցել։
29/01/2024 18:12Արսեն Հարությունյանը՝ ըմբշամարտի Գերմանիայի թիմային առաջնության հաղթող․ ներկայացրել է Wacker Burghausen թիմը11 գոտեմարտ է անցկացրել և հաղթել բոլորում։
29/01/2024 15:41Բանակի օրվան նվիրված ֆուտզալի մրցաշար. ԼուսանկարներԵզրափակիչ հանդիպման հաղթող դարձան ՏԷՀԿԿ ֆուտբոլիստները՝ առաջ անցնելով մրցակցին մեկ գոլի առավելությամբ։
29/01/2024 11:45Պարաաթլետ Սարգիս Ստեփանյանը մասնակցելու է միջազգային ֆեդերացիայի կազմակերպված հատուկ հավաքինՓարիզի Պարալիմպիկ խաղերը կկայանան 2024 թվականի օգոստոսի 28-ից սեպտեմբերի 8-ը:
26/01/2024 20:32«Պատրաստ ենք խորացնել գործակցությունը»․ Սուսերամարտի եվրոպական կոնֆեդերացիայի նախագահը հանդիպել է ՀԱՕԿ նախագահի հետ (Տեսանյութ)Սուսերամարտ մարզաձևում միջազգային գործընկերների հետ սերտ համագործակցության շնորհիվ կարող է նոր էջ բացվել հարուստ ավանդույթներ ունեցող հայկական սուսերամարտի պատմության մեջ:
26/01/2024 18:35Ժաննա Անդրեասյանը Սուսերամարտի եվրոպական կոնֆեդերացիայի նախագահի հետ սպորտի զարգացման հարցն է քննարկելՋեորջիո Սկարցիոն ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունում էր։
26/01/2024 15:38Ռաֆայել Նազարյանն ավարտում է իր աշխատանքը Երևանի «Արարատում»Նրա հետ ակումբից հեռանում են մարզչական շտաբի անդամներ Տիգրան Գևորգյանը, Էրիկ Նազարյանը և Նիկոլայ Սարգսյանը:

10/01/2011 15:17Ararat Arakelyan returned to DonetskFootball player of Armenian National team Ararat Arakelyan who was playing in “Banants” team of Yerevan has returned to “Metalurg” team.
10/01/2011 14:16Karlen Mkrtchyan and Gevorg Ghazaryan in “Kuban” of KrasnodarFootball players Karlen Mkrtchyan and Gevorg Ghazaryan of Armenian Football Association and Yerevan “Pyunik” team pass a probation period in “Kuban".
10/01/2011 12:17Armen Petrosyan a champion of MarseilleWe have already told you about Armen Petrosyan's successful play in the large open held in Marseille by FIDE (surpassing several grandmasters.
10/01/2011 12:05Yerevan to host 71st Armenian Chess ChampionshipThe highest league tournament of the 71st Armenian Championship will be held from January 10 to 22 in Yerevan.
29/12/2010 13:48Vanes Martirosyan back on February 5 in CaliforniaUndefeated junior middleweight contender Vanes "The Nightmare" Martirosyan (28-0 17 KOs) will be returning to the ring on February 5th in California.
27/12/2010 14:10725 Russian fans to arrive in YerevanOn March 26 will be undertaken additional security measurements during the Armenia – Russian meeting in Yerevan.
27/12/2010 12:19Sergei Movsesian participates in New Year tournamentGM Sergei Movsesian takes part in the traditional New Year tournament to be held in Reggio Emilia, Italy from December 28, 2010 to January 6, 2011.
25/12/2010 13:04Levon Aronyan to play with GrishchukIn case of a victory over Grishchuk the Armenian grandmaster will meet the rival who will succeed in Kramnik-Rajabov tournament, armchess.am informs.
25/12/2010 12:53Groningen Chess Festival: Andriasian half point behind leadersGM Zaven Andriasian has scored 3 points out of 4 in the main tournament of Groningen Chess Festival.
25/12/2010 12:40Karina Ambartsumova wins Russian Rapid CupArmenian WIM Karina Ambartsumova scored 7.5 points out of 9 and won first prize in the semi-final of the Russian Rapid Cup in Moscow.
25/12/2010 12:31Tigran Gharamian wins Vandoeuvre OpenVandoeuvre Open chess tournament wrapped up Friday, December 24.
24/12/2010 10:23Uefa president Michel Platini to be re-elected unopposedPlatini, the former France captain and coach, became president in 2007 after beating Sweden's Lennart Johansson in a hard-fought election contest.
23/12/2010 15:25Samuel Sevian youngest Chessmaster in U.S.9-year-old Armenian chess player Samuel Sevian became the youngest Chessmaster in the history of the U.S. after the tournament held in San Francisco.
23/12/2010 14:55Artur Gabrielian takes first prize in Kislovodsk OpenThe tournament hosted representatives of Armenia, Azerbaijan, Ukraine, Estonia, Israel and Russia.
23/12/2010 14:28Tigran Gharamian in lead in VandoeuvreGM Tigran Gharamian has scored 6.5 points out of 8 before the last round of the open hosted by Vandoeuvre, France.