17/01/2024 15:16Հայ լողորդները «Փարիզ-2024»-ի ուղեգրերի համար պայքարը կսկսեն ԴոհայումՓետրվարի 2-ից 18-ը Դոհայում կկայանա Լողի աշխարհի առաջնությունը, որը վարկանիշային է լինելու Փարիզում կայանալիք Օլիմպիական խաղերի համար:
17/01/2024 15:06Հայաստանի շախմատի առաջնություն. տղամարդկանց պայքարում արդեն միանձնյա առաջատար կաԱռաջնության ընթացքում նախատեսված է 9 տուր՝ առանց հանգստյան օրերի: Առաջնությունը կտևի մինչև հունվարի 21-ը:
17/01/2024 11:40Հովհաննես Հարությունյանը հեռանում է «Փյունիկ»-իցՀայտնի է՝ որտեղ կշարունակի կարիերան։
16/01/2024 19:26Անդրանիկ Մարգարյանի հուշամրցաշարի հաղթողներն ու մրցանակակիրները (ֆոտո)Հայաստանի շախմատային ակադեմիայում ավարտվեց Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին նվիրված շախմատի մրցաշարը։
16/01/2024 18:25Քննարկվել է Երևանում ՈՒԵՖԱ-ի Ֆուտզալի Չեմպիոնների լիգայի 2024 թ. եզրափակչի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքըՎարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանի մոտ տեղի է ունեցել քննարկում՝ նվիրված Հայաստանում ՈՒԵՖԱ-ի Ֆուտզալի Չեմպիոնների լիգայի 2024 թվականի եզրափակիչն անցկացնելու նախապատրաստական աշխատանքներին:
16/01/2024 14:09Իտալական «Ռոմա»-ն պաշտոնից հեռացրել է թիմի գլխավոր մարզիչ Ժոզե ՄոուրինյոյինՑանկանում ենք մեր բոլորի անունից շնորհակալություն հայտնել Ժոզեին՝ իր կատարած աշխատանքի և ջանքերի համար:
16/01/2024 12:04Պաշտոնական այցով Հայաստանում է գտնվում Բելառուսի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Վիկտոր Լուկաշենկոն (Տեսանյութ)«Բելառուսի իմ գործընկերոջ հետ շրջայց ենք կատարել Օլիմպավան մարզական համալիրում՝ ծանոթանալով հավաքների մասնակցող մարզիկների կեցության պայմաններին և մարզումներին»:
16/01/2024 11:11Նիկոլա Անելկան կժամանի Հայաստան՝ քննարկելու միջազգային չափանիշներով ֆուտբոլային ակադեմիա հիմնելու հարցըՆա խաղացել է բազմաթիվ հեղինակային ակումբներում, այդ թվում՝ ՊՍԺ-ում, «Արսենալ»-ում, «Ռեալ Մադրիդ»-ում, «Լիվերպուլ»-ում, «Մանչեսթեր Սիթի»-ում, «Չելսի»-ում, «Յուվենթուս»-ում:
15/01/2024 20:17Հայաստանի արագ շախմատի առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշարը՝ հունվարի 21-ինՄրցաշարը կանցկացվի շվեյցարական մրցակարգով, 9 խաղափուլով:
15/01/2024 20:03Օգնյեն Չանչարևիչը կարիերան կշարունակի «Նոա»-ումՍերբ դարպասապահը Հայաստանի առաջնությունում հանդես է գալիս 2017 թվականից։
15/01/2024 18:14Հայաստանի շախմատի տղամարդկանց առաջնությունում առաջատարներն են Մամիկոն Ղարիբյանը, Զավեն Անդրիասյանը, Սամվել Տեր-Սահակյանը, կանանց առաջնությունում՝ Միլենա ԳասպարյանըԱվարտվել է Հայաստանի շախմատի տղամարդկանց 84-րդ և կանանց 79-րդ առաջնությունների 3-րդ խաղափուլը:
15/01/2024 11:03«Ռեալը» հաղթել է «Բարսելոնային» և նվաճել Իսպանիայի ՍուպերգավաթըՆշենք, որ «Ռեալը» 13-րդ անգամ նվաճեց Իսպանիայի Սուպերգավաթը։
14/01/2024 10:48«Ինտեր»-ը խոշոր հաշվով հաղթել է «Մոնցա»-ին. Մխիթարյանը` գոլային փոխանցման հեղինակՀայաստանի հավաքականի նախկին կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը միլանյան թիմի մեկնարկային կազմում դուրս եկավ խաղադաշտ ու մասնակցեց ամբողջ հանդիպմանը։
14/01/2024 10:26Էլմիրա Կարապետյանը՝ ISSF Grand Prix 2024-ի փոխչեմպիոնԵզրափակչում պահպանելով դիրքերը,239,6 միավոր արդյունքով դարձավ առաջնության արծաթե մեդալակիր։
13/01/2024 16:30Հայաստանի շախմատի չեմպիոնի կոչման համար պայքարը շարունակվում էՄեկնարկել է Հայաստանի շախմատի տղամարդկանց 84-րդ և կանանց 79-րդ առաջնությունների 2-րդ խաղափուլը:

12/05/2018 16:16Дани Алвес пропустит ЧМ-2018 из-за травмы35-летний футболист получил травму в финале Кубка Франции с «Ле Арбье» (2:0) и был вынужден покинуть поле в концовке игры.
12/05/2018 16:00Посвященная ЧМ‐2018 выставка открылась в Москве (Видео)Часть их них встречает посетителей уже при входе в музей. Как следует из названия выставки, там не только футболисты, но и пловчихи, теннисистки, легкоатлеты.
12/05/2018 13:29Неймар: «Горд носить новую форму «ПСЖ» и радовать вас»«Горд носить новую форму и продолжать радовать вас», – написал Неймар в своем твиттере.
11/05/2018 20:07«Реал» отказался от трансфера ЛевандовскогоПо информации Sky Sport Germany, мадридский клуб прервал все переговоры с агентом игрока Пини Захави.
11/05/2018 15:37Неймар попросил «ПСЖ» отпустить егоТрансфер оценивается в 260-300 миллионов евро. При этом зарплата игрока с учетом подписного бонуса может составить около 40 миллионов евро в год.
11/05/2018 15:06Салах – лучший игрок года в «Ливерпуле»25-летний египтянин также в 7-й раз в сезоне был признан фанатами игроком месяца.
11/05/2018 14:54Юра Мовсисян получил приглашение в сборную Армении по футболуКак сообщается на сайте ФФА, главный тренер сборной Армении обнародовал имена легионеров, которые получили приглашения на подготовительные сборы.
10/05/2018 18:18«Рома» обсуждает условия контракта БалотеллиАгент футболиста Мино Райола уже ведет переговоры с представителями «джаллоросси» относительно условий личного контракта своего клиента, который летом станет свободным агентом.
10/05/2018 10:12«Арсенал» в меньшинстве проиграл «Лестеру»На 15-ой минуте «канониры» остались в меньшинстве — красную карточку получил Константинос Мавропанос.
09/05/2018 17:11Руни ведет переговоры с «Ди Си Юнайтед»Форвард Уэйн Руни, у которого через год завершается контракт с «Эвертоном», по окончании сезона может продолжить карьеру в американской МЛС.
09/05/2018 14:18Фекир может перейти в «Ливерпуль» за 70 млн евро«Ливерпуль» согласовал сделку с Фекиром, сумма трансфера составит 70 млн евро.
09/05/2018 10:40«ПСЖ» в 12-й раз выиграл Кубок ФранцииПарижский клуб в 12-й раз стал обладателем трофея. Ни одна другая команда не побеждала в турнире чаще.
08/05/2018 14:21Иньеста согласовал 3-летний контакт с японским «Виссел Кобе» на 90 млн долларовСрок соглашения составит 3 года.
07/05/2018 12:52Чемпионат Франции. «Марсель» победил «Ниццу»«Лион» победил «Труа» (3:0), «Кан» уступил «Монако» (1:2), «Марсель» нанес поражение «Ницце» (2:1).
07/05/2018 10:42Чемпионат Испании. «Барселона» сыграла вничью с «Реалом»В концовке первого тайма между хавбеком каталонской команды Серджи Роберто и защитником гостей Марсело случился конфликт. Роберто получил за свое поведение красную карточку.