Լուկաշենկոն լողազգեստով հարցազրույց է տվել
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, ով այս օրերին այցով գտնվում է Հարավային Ամերիկայում, արգենտինական Diario La Nacion պարբերականին հարցազրույց է տվել վենեսուելական լողափերից մեկում:
Հարցազրույցի տեսագրությունը տեղադրվել է You Tube կայքում, որտեղ նախագահն երևում է Բելառուսի պետական դրոշի գունային երանգներով կիսավարտիքով` կանաչ և կարմիր:
Հարցազրույցից առաջ Լուկաշենկոն խոստովանել է, որ «լողափում, այն էլ մերկ, երբևէ հարցազրույց չի տվել»:
Զրույցի ժամանակ նախագահը, մասնավորապես, ասել է, թե Բելառուսը հույս ունի լատինամերիկայն երկրների բոլոր ղեկավարների հետ լավ հարաբերություններ պահպանել: Նա բարձր է գնահատել վերջերս ակտիվացած տնտեսական համգործակցությունը:
Վերջում Լուկաշենկոն արգենտինացի լրագրողին նվիրել է Բելառուսի մասին գունազարդ բուկլետներ:
Նշենք, որ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի այցը Լատինական Ամերիկա մեկնարկել է մարտի 15-ին. երկու շաբաթում նա այցելել է Վենեսուելա և Բրազիլիա:

Лукашенко дал интервью в плавках
Президент Белоруссии Александр Лукашенко, аходясь с визитом в Венесуэле, дал интервью обозревателю аргентинской газеты Diario La Nacion.
Лукашенко был одет в красно-зеленые плавки (красный и зеленый, как известно, являются цветами государственного флага Белоруссии).
Запись интервью можно посмотреть, в частности, на сайте белорусского телеканала ОНТ или на YouTube.
Начиная интервью, Лукашенко заявил журналисту, что «на пляже голым еще ни с кем не разговаривал».
В ходе беседы президент, в частности, отметил, что Белоруссия рассчитывает на хорошие отношения со всеми руководителями латиноамериканских стран. «Мы исходим не столько из того, что должны взять и заработать, но и что-то дать», - сказал он.
Президент также подарил аргентинскому журналисту несколько альбомов, посвященных Белоруссии.
Визит Александра Лукашенко в страны Латинской Америки начался 15 марта. За неделю президент посетил Венесуэлу и Бразилию.