ՀՀ նախագահ Ս.Սարգսյանը Ն.Սարկոզիին պարգևատրել է Փառքի շքանշանով
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր առանձնազրույց է ունեցել պետական այցով Հայաստանում գտնվող Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Նիկոլա Սարկոզիի հետ:
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակը, հանդիպման ավարտին Հայաստանի և Ֆրանսիայի նախագահները հանդես են եկել համատեղ մամուլի ասուլիսով: Մինչ այդ, Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Նիկոլա Սարկոզիին պարգևատրել է Փառքի շքանշանով` հայ- ֆրանսիական ավանդական բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդման, Հայաստանի Հանրապետության և Ֆրանսիայի Հանրապետության միջև համակողմանի համագործակցության խորացման և ընդլայնման, ինչպես նաև խաղաղության և միջազգային անվտանգության պաշտպանության գործում ներդրած անձնական մեծ ավանդի համար:
Նախագահի նստավայրում Սերժ Սարգսյանի և Նիկոլա Սարկոզիի առանձնազրույցին զուգահեռ տեղի են ունեցել պաշտոնական պատվիրակությունների կազմում ընդգրկված նախարարների երկկողմ հանդիպումները, որտեղ քննարկվել են տարբեր ոլորտներում հայ-ֆրանսիական համագործակցության զարգացմանն առնչվող հարցեր:

President of Armenia Serzh Sargsyan had a private talk with French President Nicolas Sarkozy who is on a state visit to Armenia.
As the Press Service of the RA President reported at the end of the meeting the Armenian and French presidents have held a joint press conference. Earlier, President Serzh Sargsyan had awarded Order of Glory to Nicolas Sarkozy for strengthening traditional friendly relations between Armenia and France, expansion of comprehensive cooperation between the Republic of Armenia and the French Republic as well as for his personal contributions to maintenance of peace and international security.
Simultaneously with the private meeting between Serzh Sargsyan and Nicolas Sarkozy at the presidential residence, Armenian and French ministers included in the official delegations had bilateral meetings which addressed intensification of comprehensive cooperation between Armenia and France.