Պարույր Հայրիկյանը ՍԴ-ից հետ է վերցրել դիմումը
Սահմանադրական դատարանը ՀՀ նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանի դիմումը այսօր չի քննարկի: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեց ՀՀ նախագհի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանը:
«Փաստաբանին ուղարկել եմ, որ հետ վերցնի դիմումը: Ես ասել եմ, որ դիմումը տալիս եմ, որովհետև դա վերջին ժամկետն էր: Ոչ մի ստահակ չի կարող ազդել մեր ընտրությունների վրա: Ես դիմել էի, որովհետև դա կարող է պետքական լիներ»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 10-ին Պ. Հայրիկյանը դիմել էր ՍԴ` ՀՀ Սահմանադրության 52 հոդվածի և «Սահմանադրական դատարանի մասին» ՀՀ օրենքի 75 հոդվածի հիմքերով ՀՀ նախագահի թեկնածուի համար առաջացած խոչընդոտներն անհաղթահարելի ճանաչելու խնդրանքով, որով ՀՀ նախագահի ընտրությունները հետաձգվում են 2 շաբաթով:

The Constitutional Court of Armenia will not examine the presidential candidate Paruyr Hayrikian’s application today, Paruyr Hayrikian has told Aysor.am .
“I’ve sent my lawyer to withdraw the application. I said I would submit the application because it was the deadline. No scoundrel can impact our elections. I applied to the Court because it might prove useful,” he said.
Let us remind you that on February 10 the presidential candidate Hayrikian submitted an application to the Constitutional Court, asking it to recognize the obstacles facing him as insurmountable under Article 52 of the Constitution and Article 75 of the Law on the Constitutional Court, based on which the presidential election would be postponed for two weeks.