Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Թորբյորն Յագլանդին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի Գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդին: Այս մասին հայտնում են երկրի երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Ողջունելով հյուրին՝ Նախագահը նշել է, թե ուրախ է Հայաստանի համար շատ կարևոր իրադարձության՝ ԵԽ նախարարների կոմիտեում Հայաստանի նախագահության մեկնարկի նախաշեմին հանդիպելու պարոն Յագլանդին: Սերժ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել Եվրոպայի խորհրդին՝ Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումների գործընթացին շարունակական աջակցության համար:
ԵԽ Գլխավոր քարտուղարի հետ Սերժ Սարգսյանը քննարկել է Հայաստանի Հանրապետության նախագահության գերակայությունները և Գործողությունների ծրագիրը, մասնավորապես՝ Ստրասբուրգում և Երևանում անցկացվելիք միջոցառումները: Հանրապետության նախագահը ՀՀ իշխանությունների աջակցությունն է հայտնել ԵԽ Գլխավոր քարտուղարի նախաձեռնությամբ իրականացվող բարեփոխումների գործընթացին:
Հանդիպմանը, աղբյուրի փոխանցմամբ,  զրուցակիցները քննարկել են ԵԽ օրակարգի կարևոր հարցերը և արդի մարտահրավերները: Երկուստեք կարևորվել են խտրականության և անհանդուրժողականության դեմ պայքարին միտված քայլերը: Անդրադարձ է եղել նաև տարածաշրջանային գործընթացներին և առկա հիմնախնդիրների հանգուցալուծման հեռանկարներին:

Президент Армении принял сегодня генерального секретаря СЕ
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня генерального секретаря Совета Европы Торбьерна Ягланда. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
Приветствуя гостя, президент С.Саргсян отметил, что рад встретится с Торбьерном Ягландом накануне очень важного для Армении события – начала председательства в Комитете министров СЕ. Серж Саргсян поблагодарил Совет Европы за последовательное содействие процессу реализуемых в Армении реформ.
Серж Саргсян обсудил с генеральным секретарем СЕ приоритеты председательства Армении и Программу действий, в частности, предусмотренные к проведению в Стасбурге и Ереване мероприятия. Глава государства заявил о содействии властей Армении осуществляемым по инициативе генерального секретаря реформам.
В ходе встречи собеседники обсудили важные вопросы повестки СЕ и современные вызовы. Стороны подчеркнули важность шагов, направленных на борьбу с нетерпимостью и дискриминацией, а также обратились к региональным процессам и перспективам решения существующих проблем.