Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Թորբյորն Յագլանդին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի Գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդին: Այս մասին հայտնում են երկրի երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Ողջունելով հյուրին՝ Նախագահը նշել է, թե ուրախ է Հայաստանի համար շատ կարևոր իրադարձության՝ ԵԽ նախարարների կոմիտեում Հայաստանի նախագահության մեկնարկի նախաշեմին հանդիպելու պարոն Յագլանդին: Սերժ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել Եվրոպայի խորհրդին՝ Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումների գործընթացին շարունակական աջակցության համար:
ԵԽ Գլխավոր քարտուղարի հետ Սերժ Սարգսյանը քննարկել է Հայաստանի Հանրապետության նախագահության գերակայությունները և Գործողությունների ծրագիրը, մասնավորապես՝ Ստրասբուրգում և Երևանում անցկացվելիք միջոցառումները: Հանրապետության նախագահը ՀՀ իշխանությունների աջակցությունն է հայտնել ԵԽ Գլխավոր քարտուղարի նախաձեռնությամբ իրականացվող բարեփոխումների գործընթացին:
Հանդիպմանը, աղբյուրի փոխանցմամբ,  զրուցակիցները քննարկել են ԵԽ օրակարգի կարևոր հարցերը և արդի մարտահրավերները: Երկուստեք կարևորվել են խտրականության և անհանդուրժողականության դեմ պայքարին միտված քայլերը: Անդրադարձ է եղել նաև տարածաշրջանային գործընթացներին և առկա հիմնախնդիրների հանգուցալուծման հեռանկարներին:

Armenian President Serzh Sargsyan received today the Secretary General of the Council of Europe Thorbjorn Jagland, according to the presidential press service.
Welcoming the guest, S. Sargsyan said that he was glad to meet T. Jagland ahead of an event of importance to Armenia: Armenia will soon assume the chairmanship of the CoE Committee of Ministers. The president thanked the Council of Europe for persistent assistance with the process of reforms in Armenia.
The interlocutors discussed the priorities of Armenia’s chairmanship and the Action Plan, in particular, the events to be held in Strasbourg and Yerevan. Serzh Sargsyan stated about Armenia’s support for the reforms implemented on the initiative of the CoE Secretary General.
At the meeting the sides discussed important issues on the agenda of CoE and current challenges. They underlined the importance of the fight against intolerance and discrimination. Regional processes and solutions to the existing problems were also discussed.