Քաղաքապետ. Հետևողական ենք լինելու տրանսպորտի սպասարկման որակի բարձրացմանը
Երևանի քաղաքապետարանը շարունակվում է հասարակական տրանսպորտի սպասարկման որակի ապահովման նկատմամբ իրականացվող մշտադիտարկումը: Այս մասին քաղաքապետարանում կայցած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ ասել է քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետ Հենրիկ Նավասարդյանը:
Երևանի քաղաքապետարանի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ մշտադիտարկումների արդյունքում կազմվել է 26 արձանագրություն չնախատեսված վայրերում մեքենան կայանում համար, 8 արձանագրություն՝ վարորդների ծխելու և 4 արձանագրություն էլ տրանսպորտային միջոցի անբավարար արտաքին տեսքի համար:
Այս համատեքստում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է խստորեն վերահսկել տնտեսվարողների կողմից հասարակական տրանսպորտի սպասարկման պատշաճ որակի ապահովման պարտավորության կատարումը:
«Մենք պետք է առավել խիստ և հետևողական լինենք սպասարկման բարձր որակի ապահովման, մասնավորապես երթուղիների սահմանված չվացուցակների պահպանման և երեկոյան ու առավոտյան ժամերին անհրաժեշտ մեքենաքանակի ապահովման ուղղությամբ: Պետք է բացառել միկրոավտոբուսներով սահմանված նստատեղերից ավելի անձանց տեղափոխումը: Առաջիկայում կքննարկենք նաև համայնքային ենթակայության տրանսպորտային միջոցներում փորձանական տարբերակով միասնական տոմսի ներդրման ծրագրի կազմակերպման հնարավորությունը»,- նշել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:

Yerevan Municipality continues monitoring the quality of public transport services, Head of the Municipality’s Transport Department Henrik Navasardian said during a working consultation today.
The press service of the Municipality said that as a result of the monitoring 26 reports about making stops in banned places were made, 8 reports about smoking of drivers, and 4 reports about unsatisfactory appearance of vehicles.
In this connection Yerevan Mayor Taron Margarian gave instructions to strictly control the fulfillment by economic entities of their obligations to ensure a high quality of public transport services.
“We should be more consistent in ensuring a high level of services, particularly, ensuring the operation of transport according to schedule and the necessary number of vehicles at morning and evening hours. It is necessary to rule out transportation of more people in a minibus than is allowed. Besides, we will soon discuss the possibility of introducing a pilot program of a unified ticket in transport within a community,” the mayor stated.