Քաղաքապետ. Հետևողական ենք լինելու տրանսպորտի սպասարկման որակի բարձրացմանը
Երևանի քաղաքապետարանը շարունակվում է հասարակական տրանսպորտի սպասարկման որակի ապահովման նկատմամբ իրականացվող մշտադիտարկումը: Այս մասին քաղաքապետարանում կայցած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ ասել է քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետ Հենրիկ Նավասարդյանը:
Երևանի քաղաքապետարանի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ մշտադիտարկումների արդյունքում կազմվել է 26 արձանագրություն չնախատեսված վայրերում մեքենան կայանում համար, 8 արձանագրություն՝ վարորդների ծխելու և 4 արձանագրություն էլ տրանսպորտային միջոցի անբավարար արտաքին տեսքի համար:
Այս համատեքստում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է խստորեն վերահսկել տնտեսվարողների կողմից հասարակական տրանսպորտի սպասարկման պատշաճ որակի ապահովման պարտավորության կատարումը:
«Մենք պետք է առավել խիստ և հետևողական լինենք սպասարկման բարձր որակի ապահովման, մասնավորապես երթուղիների սահմանված չվացուցակների պահպանման և երեկոյան ու առավոտյան ժամերին անհրաժեշտ մեքենաքանակի ապահովման ուղղությամբ: Պետք է բացառել միկրոավտոբուսներով սահմանված նստատեղերից ավելի անձանց տեղափոխումը: Առաջիկայում կքննարկենք նաև համայնքային ենթակայության տրանսպորտային միջոցներում փորձանական տարբերակով միասնական տոմսի ներդրման ծրագրի կազմակերպման հնարավորությունը»,- նշել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:

Мэрия Еревана продолжает мониторинг качества обслуживания транспорта
Мэрия Еревана продолжает мониторинг обеспечения качества обслуживания общественного транспорта. Об этом заявил во время рабочего совещания в мэрии начальник транспортного управления Генрик Навасардян.
Как сообщает пресс-служба мэрии, было отмечено, в результате мониторинга составлены 26 протоколов за остановку в непредусмотренных местах, 8 протоколов за курение водителей и 4 протокола за неудовлетворительный внешний вид транспортного средства.
В этом контексте мэр Еревана Тарон Маргарян поручил строго контролировать выполнение хозяйствующими субъектами обязанности по обеспечению надлежащего качества обслуживания общественного транспорта.
«Мы должны быть более строгими и последовательными в вопросе обеспечения высокого уровня обслуживания, в частности в вопросах обеспечения установленного расписания движения маршрутов и необходимого количества автомобилей в утренние и вечерние часы. Необходимо исключить перевозку в микроавтобусах большего числа людей, чем предусмотрено. В ближайшее время мы обсудим также возможность организации программы внедрения в экспериментальном варианте единого билета в транспортных средствах общинного подчинения», - отметил Тарон Маргарян.