Տավուշում հակառակորդի կրակից պայմանագրային զինծառայող է վիրավորվել
Այսօր հակառակորդի կրակոցից վիրավորվել է Տավուշի մարզի սահմանամերձ Ներքին Կարմիրաղբյուր գյուղի բնակիչ Սարո Շառյանը: Նա պայմանագրային զինծառայող է: Այս տեղեկատվությունն Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեց Ներքին Կարմիրաղբյուրի գյուղապետ Մանվել Կամենդատյանը:
«Ինքը մեր գյուղից ա, պայմանագրային զինծառայող: Դեպքը պոստերում ա տեղի ունեցել: Փառք Աստծո, ամեն բան լավ է վերջացել՝ վիրավորումն ուսի հատվածում է և հիմա նրան տեղափոխում են Երևան, որպեսզի ստանա լավ բուժում»,- ասաց Մանվել Կամենդատյանը:
Սահմանամերձ համայնքի ղեկավարի խոսքով՝ վերջին ամիսներին հակառակորդի կրակոցները գյուղի վրա պակասել են.

В результате выстрела с азербайджанской стороны ранен житель Тавуша
Сегодня в результате выстрела с азербайджанской стороны был ранен житель приграничного села Неркин Кармирахпюр Тавушской области, контрактник ВС Армении Саро Шарян. Эту информацию подтвердил в беседе с корреспондентом Aysor.am глава сельской администрации Манвел Камендатян.
«Он житель нашего села, контрактник. К счастью, все закончилось хорошо. Он получил ранение в области плеча, сейчас его перевозят в Ереван для прохождения обследования и соответствующего лечения», - сказал Манвел Камендатян.
По словам главы приграничной общины, в течение последних месяцев с азербайджанской стороны в направлении села стали меньше стрелять.
«Мы нормально завершили жатву. Но в последние два дня опять иногда стреляют», - сказал С.Камендатян.