Տավուշում հակառակորդի կրակից պայմանագրային զինծառայող է վիրավորվել
Այսօր հակառակորդի կրակոցից վիրավորվել է Տավուշի մարզի սահմանամերձ Ներքին Կարմիրաղբյուր գյուղի բնակիչ Սարո Շառյանը: Նա պայմանագրային զինծառայող է: Այս տեղեկատվությունն Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեց Ներքին Կարմիրաղբյուրի գյուղապետ Մանվել Կամենդատյանը:
«Ինքը մեր գյուղից ա, պայմանագրային զինծառայող: Դեպքը պոստերում ա տեղի ունեցել: Փառք Աստծո, ամեն բան լավ է վերջացել՝ վիրավորումն ուսի հատվածում է և հիմա նրան տեղափոխում են Երևան, որպեսզի ստանա լավ բուժում»,- ասաց Մանվել Կամենդատյանը:
Սահմանամերձ համայնքի ղեկավարի խոսքով՝ վերջին ամիսներին հակառակորդի կրակոցները գյուղի վրա պակասել են.

Contractual serviceman wounded in Tavush by Azerbaijani fire
Saro Sharian, a resident of the border village of Nerkin Karmiraghbyur in Tavush province of Armenia, was wounded today by Azerbaijani fire. He is a contractual serviceman. The village administrator Manvel Kamendatian confirmed the information during a talk with Aysor.am.
“He is a contractual serviceman and lives in our village. The incident took place on a frontline position. Thank God, everything turned out well. He was wounded in the shoulder and is being transported to Yerevan to be treated,” the village administrator said.
According to him, shots fired at their village from the Azerbaijani side have become less frequent in recent months.