Եթե վաղը Սեդրակյանին ազատ արձակեն, Հայրիկյանը չի բողոքի
«Նախաքննական մարմինը թերացել է մահափորձի գործը մինչև վերջ բացահայտելու հարցում. Պետք է դեռ պարզվեր, թե որտեղի՞ց է պատվիրատու կոչված մարդու մոտ մեկ տարվա ընթացքում գոյացել 3 մլն դոլար, որը նա խաղացել է ու 250 հազարը` պարտվել, որտեղի՞ց են այդ գումարները հայտնվել մի մարդու մոտ, ով չի աշխատում, բայց ում ավտոմեքենան Հայրիկյանից թանկ արժե»,- լրագրողների հետ հանդիպմանը, խոսելով դատարանի կողմից նախօրեին կայացված որոշման մասին, հայտարարեց ԱԻՄ առաջնորդ, մահափորձի ենթարկված նախագահի նախկին թեկնածու Պարույր Հայրիկյանը` ևս մեկ անգամ կրկնելով, որ իրեն քիչ է հետաքրքրում դատարանի կայացրած վճիռը:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին ԱԻՄ առանջորդ Պարույր Հայրիկյանի դեմ մահափորձի գործով Վարդան Սեդրակյանը դատապարտվեց 14 տարի ազատազրկման, Խաչատուր Պողոսյանը՝ 14, իսկ Սամվել Հարությունյանը 12 տարի ժամկետով:
Դատարանը, Հայրիկյանի խոսքով, միացավ ամբաստանյալներին և  որպես վկա քննված այն մարդկանց, ովքեր 100.000 դոլար էին նվիրել պատվիրատու ճանաչված անձին:
Անդրադառնալով Վ. Սեդրակյանի պաշտպան Ալեքսանդր Սիրունյանի հայտարարությանը, թե վճիռը բողոքարկվելու  է ՄԻԵԴ-ում, Պ. Հայրիկյանը նկատեց, թե իր համար ողջունելի է ցանկացած քայլ, որը կպաշտպանի նշյալ երեք մեղադրյալներին:
«Եթե վաղը նրանց ազատ արձակեն, ես չեմ բողոքի` երեք մարդ այս կողմ-այն կողմ,  ի՞նչ տարբերություն: Փողոցում նրանց նման շատերը կան»,- եզրափակեց խոսքը Հայրիկյանը:

‘The investigatory body didn’t investigate efficiently the attempted murder case. Investigators should have determined where the man, who is believed to have ordered the attempted murder, get $3 million within a year, where an unemployed man - whose car is more expensive than Hayrikian’s - got such a sum,” ex-presidential candidate, leader of AIM Party Paruyr Hayrikian – who was shot and wounded in January 2013 - said at the meeting with reporters today, when commenting on yesterday’s court ruling. He reiterated that he cares very little about that court ruling.
Let us remind you that in connection with the Paruyr Hayrikian’s attempted murder case, yesterday the court sentenced Vardan Sedrakian to 14 years in prison, Khachatur Poghosian to 14 years, and Samvel Harutyunian to 12 years in prison.
As regards the statement made by Vardan Sedrakian’s lawyer Alexander Sirunian to the effect that he will appeal to the European Court of Human Rights against the court decision, Paruyr Hayrikian said he will welcome any step aimed at protecting the three convicted men.
‘If they are released tomorrow, I will not object to that. Streets are full of such people,” Hayrikian noted in conclusion.