Որոշ մարզերում ձյուն է տեղում. Տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 17-ին` ժամը 09:30-ի դրությամբ, հանրապետության որոշ շրջաններում` Ստեփանավանում, Տաշիրում, Ալավերդիում, Նոյեմբերյանում, Դիլիջանում և Իջևանում տեղում է ձյուն:
Թալինի, Արթիկի, Ախուրյանի, Աշոցքի, Աշտարակի, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի, Հրազդանի, Սևանի, Դիլիջանի, Գավառի, Ճամբարակի, Տավուշի, Սիսիանի Գորիսի ավտոճանապարհների զգալի մասում և Սելիմի լեռնանցքում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Եղանակային դժվարություններից խուսափելու համար վարորդներին խորհուրդ է տրվում ժամը 17:00-ից մինչև 07:00 առանց խիստ անհրաժեշտության չօգտվել Թթու ջուր-Նավուր ճանապարհից:
Անվտանգ երթևեկություն ապահովելու նպատակով ավտոճանապարհներին կատարվում են մաքրման և մշակման աշխատանքներ`
Ճանապարհների վիճակի, անցանելիության, մաքրման, նորոգման աշխատանքների ընթացքի մասին առաջնային տեղեկատվությունը տրամադրում է ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարությունը, ինչը պարբերաբար տեղադրվում է նախարարության www.mtc.am կայքում։ Նախարարությունում գործում է նաև թեժ գիծ՝ 56-25-33 հեռախոսահամարով, որը շուրջօրյա տեղեկություն է տրամադրում ճանապարհների վիճակի մասին։

В Армении все межгосударственные и республиканские автотрассы открыты
Министерство транспорта и связи Армении сообщает, что 17 декабря, по состоянию на 09:30, в некоторых областях республики – Степанаване, Ташире, Алаверди, Ноемберяне, Дилижане, Иджеване – идет снег.
На автодорогах Талина, Ахуряна, Артика, Ашоцка, Аштарака, Апарана, Арагаца, Спитака, Раздана, Севана, Дилижана, Гавара, Чамбарака, Тавуша, Сисиана и Гориса, а также Селимском перевале сохраняется гололедица.
Для обеспечения безопасного транспортного движения ведутся работы по очистке и обработке дорог. Все автотрассы межгосударственного и республиканского значения открыты для движения транспорта.
Оперативная информация о состоянии, проходимости, очистке дорог и ходе ремонтных работ предоставлена на официальном сайте министерства транспорта и связи: www.mtc.am. В министерстве транспорта и связи действует также горячая линия по номеру 56-25-33.